Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 19-01-22, 14:31
dkarae Ο χρήστης dkarae δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2020
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή Αντικατάσταση εσωτερικού φίλτρου

Καλησπέρα παιδιά,

Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ όλους γιατί κατάφερα και έστησα ένα 50αρι ενυδρειάκι από το 0 ως άσχετος με guppy και όλα πήγαν περίφημα χωρίς απώλειες και τρέχει περίπου ένα χρόνο τώρα....

Επειδή όμως όσα και να δίνω, από γέννες, ο αριθμός τους σίγουρα είναι μεγαλύτερος των 8-10 που ξεκίνησα θέλω να αλλάξω πλέον το εσωτερικό φιλτράκι που έχει με ένα καλύτερο.

Ο χώρος που έχω το ενυδρείο είναι σε πάσο κουζίνας και το ενυδρείο μου είναι από αυτά με καπάκι με ενσωματωμένη λάμπα....

Έχω βάλει στο μάτι το Fluval 107 αλλά δεν το αποφασίζω γιατί δεν έχω τον χώρο να το τοποθετήσω (δεν υπάρχει ντουλάπι από κάτω ούτε μπορεί να μπει όλο αυτό στο πάσο). Επίσης κρεμαστό δεν μπαίνει λόγο καπακίου.

Σήμερα έπεσε το μάτι μου σε αυτό: OASA filtosmart 60. Το δίνει για έως 60λτ (το δικό μου είναι 54λτ) και φαίνεται αρκετά compact ώστε να το ακουμπήσω δίπλα στο ενυδρείο μου.
Φαίνεται να έχει χώρο ώστε να βάλω το διπλό βιολογικό από ότι έχω τώρα συν το σφουγγάρι που τώρα το έχω σχεδόν καταργήσει.....

Θα κάνω διαφορά ή τσάμπα τα λεφτά; Είναι αρκετό για αυτό που το θέλω; Είναι αξιόπιστο φίλτρο;

Πείτε μου καμιά γνώμη αν το γνψρίζει κάποιος..... thanks

https://www.skroutz.gr/s/24705388/Oa...-300-lt-h.html
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01500 seconds with 11 queries