Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 04-06-12, 20:19
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
90 εκατοστα λεει ...
Ποσα εχεις? Ποσα συνολικα λιτρα θα φτιαξεις ενυδρειο?? Σε σωστες συνθηκες τα ψαρια θα μεγαλωσουν πολυ γρηγορα ... οποτε το νεο ενυδρειο θα πρεπει να το εχεις σχεδιασει και να το βαζεις μπρος ...

Παλι ασχετο τα Kuhli loach δε τα βλεπω στις φωτογραφιες!!

Ta Kuhli εκτός από ένα ενήλικο είναι όλα μωρά... Μόνο νύχτα βγαίνουν από το driftwood... Τώρα τελευταία (από τότε που έβαλα τα reed μέσα) βγαίνουν και πηγαίνουν με τα reed και την πέφτουν όλα μαζί μπροστά μπροστά στο τζάμι, εκεί που έχω βάλει μερικές egeria σαν να είναι μακαρονάδα!! Μόλις παρατήρησα ότι πηγαίνουν μαζί άρχισα να τα παρατηρώ και συνειδητοποίησα ότι μοιράζονται και την ίδια σπηλιά από lava rock που τους έχω φτιάξει! Μάλλον βρήκαν μακρινούς συγγενείς!! χαχαχα!

2 reed έχω και είναι και τα δύο πολύ δραστήρια! Τους αρέσει να πηγαίνουν κόντρα στον κυκλοφορητή όταν δεν κόβουν τούφες μέσα στη σπηλιά τους! Νομίζω ότι ψάχνουν την έξοδο!! χαχαχα! Ευτυχώς έκλεισα τις τρύπες με σίτα!

Και σκέφτομαι να φτιάξω και ένα ανταλλακτικό καπάκι από σίτα και ξύλο ώστε να το βάζω όταν ζορίσουν οι ζέστες και να βοηθάω στην εξάτμιση...

Τι λέτε?
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries