Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 04-06-12, 17:25
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Ενας προμηθευτης μου εχει αυτο το ψαρακι σε 400ρι εδω και 2 χρονια και ειναι μολις 12-15 cm απο την αλλη δεν ξερω ποσο γρηγορα αναπτυσεται.
Το ενυδρειο του ειναι σχεδον αδειο (εχει μονο αμμο και κατι χαζοπετραδακια στο βαθος πιο πολυ για ντεκορ και δυο πολυ μικρα φυτα μαλλον απο κανενα ΙΚΕΑ που δεν μεγαλωνουν)
Ο τροπος που εχω δει να κολυμπαει το συγκεκριμενο ψαρι ειναι ολο διαγωνια και παιρνει κλισεις σαν αεροπλανο για να στριψει.
Δεν ξερω τωρα με το ματι τι μηκος/υψος/πλατος εχει αυτο το ενυδρειο, το εχει φτιαξει ο ιδιος και το λεει 400ρι (υπολογισμενα 440 αλλα αν βγαλουμε την αρκετη αμμο και 4-5 ποντους απο τη σταθμη μαλλον 400 μενουν)
Τωρα αν το δικο του αναπτυχθηκε πολυ αργα ειναι κατι που δεν το γνωριζω.
Υπ οψην πως εχει φτιαξει ενα χμμμ...ημιαυτοματο -θα ελεγα- συστημα αναπληρωσης με λεπτο σωληνακι απο βρυση και αποχετευση και το εχει σε νερο βρυσης. (του εχω πει οτι αυτο που κανει ειναι λαθος γιατι μεχρι να δρασει το αντιχλωριο σιγουρα υπαρχουν καποια βλαβερα στοιχεια στο νερο αλλα δε με ακουει, βεβαια με αυτη την πατεντα παλιοτερα ειχε στειλει 3-4 σκαλαρια αδιαβαστα)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries