Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 01-06-12, 15:05
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω προσωπικα εχω πολλα φυτα σε ολα μου τα ενυδρεια, προσφατα μαλιστα αρχισα να αναβαθμιζομαι και να προχωραω και στην κατηγορια "μετρια δυσκολο" χωρις τιποτα στο βυθο, με ελαχιστη εως μηδαμινη λιπανση χρωματισμενο νερο (οχι βεβαι εντελως κατραμι αλλα στα συνηθισμενα πρωτυπα της Ασιας) χωρις ιδιεταιρο προβλημα (οκ ξερω πως δεν αναπτυσονται στο βαθμο που θα γινοταν υπο αλλες συνθηκες, ε και? Φυτωριο θα ανοιξω?)
Καλή επιτυχία με τα φυτά σου!!! Είναι όντως πολύ όμορφη η πρασινάδα!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μη απαιτητικα δε θες απολυτως τιποτα. Και μονο τα νιτρικα που παραγει η ψαροσουπα σου ειναι αρκετα για να τα θεριεψουν (αλλα φτιαξε λιγο την ψαροσουπα, κριμα ειναι να ειναι ετσι )
Θα προσπαθήσω αλλά κρατάω μικρό καλάθι.... Υπάρχει ένα μαγαζί στην Αλεξάνδρας που ξέρω σίγουρα ότι κάνει εμπόριο με μεγάλα χρυσόψαρα οπότε αν καταφέρω τις μικρές εκεί θα τα πάω.... Θα δείξει....
Πάντως σε ότι αφορά τα μεγέθη που φτάνουν τα ψάρια που θα απομείνουν, έχω ακούσει ότι τα reed δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις σε χώρο παρά μόνο σε κρυψώνες και το ίδιο έχω ακούσει και για τα BGK... Αν διώξω χρυσόψαρα , Pangasius και clown λογικά θα είμαι καλύτερα...


Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries