Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 18-08-12, 21:45
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Ρε παιδια, χαλαρωστε πια αυτες τις μερες...

Ειναι οντως γεγονος οτι την τελευταια εβδομαδα, που γυρισα απο διακοπες, οτι και να διαβαζω, μονο αντιπαρθεσεις και κραξιματα εχει. Αυτο το χομπυ και το φορουμ γενικοτερα ειναι για να αδειαζουμε οτι μ...κια εχουμε στο κεφαλι μας και να χαλαρωνουμε. Οχι να τα μεταφερουμε οτι ζορι εχουμε εδω.

Στην τελικη, οποιος ειναι θεσσαλονικη, ας ερθει στο eightball μετα να ακουσουμε κανενα Slayer και να αλληλοκλωτσηθουμε για να φυγει ενταση!

Θα σταθω σε κανα-δυο θεματα μονο, με ολο το θαρρος και πολυ καλη προθεση:

1. Δεν θα συμφωνησω με τη λογικη του snakepanos "ενταξει...δεν τα κακαρωσαν ολα τα ψαρια και τα φυτα τελικα", υπαρχουν και ανεμιστηρακια, και αυτοματες ταϊστρες και κανενας φιλος να παει να ρηξει λιγο νερακι για να μην στεγνωσουν τα φιλτρα. Δεν ειναι θεμα χρηματων νομιζω για κανεναν, γιατι ολοι δεν ξερουμε τι δινουμε οποτε μας καρφωθει να παρουμε κατι για τα ενυδρεια.

Ο καθενας, ομως, κανει οτι θελει. Δεν σημαινει οτι θα το κανουν και ολοι αυτο και θα το παρουν ως προτυπο. Οποτε το κραξιμο, μαλλον δεν βγαζει πουθενα.

2.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos
Αυτο που κανεις εσυ φιλε μου δεν ειναι διακοπες,, βγαζεις αγχος και δεν ξεκουραζεσε καθολου.
Παλια και εγω ημουν ετσι αλλα το ξεπερασα.
Κοιτα να χαλαρωσεις και να περνας καλα και τα ψαρακια σου θα ειναι μια χαρα.
Δεν θα διαφωνησω κατα βαση, γιατι οχι μονο στις διακοπες σκεφτομαι αν εγινε κατι στα ενυδρεια, ασχετα αν ειχαν ολα τακτοποιηθει στην εντελεια, αλλα και ολη την ημερα. Και αυτο ξεφευγει απο την εννοια του χομπυ, αγγιζει την εννοια του ψυχαναγκασμου.
Βεβαια, δεν ειμαι παλιος στο χομπυ και ισως χαλαρωσω με τον καιρο, οπως λεει και ο snakepanos. Αν, ομως, βρεθει η χρυση τομη μεταξυ της απολαυσης του χομπυ και των υποχρεωσεων που πρεπει να υπαρχουν, μιας και μιλαμε για ζωντανους οργανισμους, ειναι οτι καλυτερο.

Αυτα απο εμενα, καλο βραδυ σε ολους παιδια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01768 seconds with 11 queries