Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 14-03-14, 20:13
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ μπορείς να βάλεις πχ. αφρικάνες σε φυτεμένο Ολλανδικού τύπου... επειδή αυτό είναι του γούστου σου.-
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Με προκαλείς να βάλω το video με τους δίσκους... κοράλια... και τις λαμπιδοχρωμίδες;
σπαμάρω στο θέμα του φίλου αλλά
εγώ απάντησα με βίντεο στην κατηγορηματική σου πρόταση επειδή διαφωνώ
με κάποιες προσεγγίσεις που φαίνονται "βιοτοπικές" και υποστηρίζουν ότι κάποια ψάρια πχ κιχλίδες της Malawi ή της Tanganyika (δεν αναφέρω για δίσκους γιατί δεν είναι το γήπεδο μου ) πρέπει να μπαίνουν σε ξερακιανά ενυδρεία μόνο με πέτρες και καθόλου φυτά.
Πιστεύω ότι είναι λάθος, αναπαριστώντας φωτογραφικά ένα μικρό ή μεγάλο τμήμα μιας λίμνης ή ενός ποταμού, να αγνοούμε τι υπάρχει 500 μέτρα πιο πέρα ή τον ρόλο των φυτών στη γενικότερη ισορροπία ενός υδάτινου συστήματος (ακόμα περισσότερο ενός μικρού συστήματος πχ ενυδρείου).
Το ενυδρείο που φαίνεται στο βίντεο είναι γύρω στα 1000 λίτρα, με ψάρια συμβατά μεταξύ τους και φυτά που μπορεί κάποια να μην υπάρχουν σ' αυτή τη λίμνη αλλά κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους (και τουλάχιστον εμένα δεν μ' ενδιαφέρει αν θυσιάζεται η λεγόμενη "βιοτοπικότητα" γι αυτό το λόγο).
Αυτό που λες για δίσκους-κοράλια-λαμπιδοχρωμίδες είναι ανουσιούργημα

Συγνώμη skia για το "εκτός θέματος".......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries