Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 02-10-10, 11:00
Το avatar του χρήστη drak7family
drak7family Ο χρήστης drak7family δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2009
Περιοχή: αγιος νικολαος κρητης
Μηνύματα: 433
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην drak7family
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι απολυτα λογικο να διαφερουν οι αποψεις.
Ο καθενας εκφραζει την εμπειρια του πανω στα συγκεκριμενα εργαλεια.
Εγω δεν μπορω να αντικρουσω την αποψη του Jimmy διοτι δεν ειχα ποτε τετρα φιλτρο,ο Jimmy ομως ειχε και τα 2 και επελεξε τα τετρα.
Η γενικη αποψη ειναι οτι τα eheim ειναι τα πιο αξιοπιστα φιλτρα σε βαθος χρονου και εχουν καλο σερβις και αμεσοτητα ανταλλακτικων αλλα αυτο δεν ειναι κανονας παντοτε.
Εγω θα σου προτεινα να παρεις απο αυτα τα 2 οποιο θα βρεις στην καλυτερη τιμη για την τσεπη σου.
συμφωνω απολυτα μαζι σου το λογικοτερο ολων ειναι να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
αποψη μου ειναι με βαση αυτα που ειδα και επαθα αφου ημουν κατοχος και τω δυο φιλτρων, πρωσοπικα δεν μπαινω καν στον κοπο να συγκρινω τα 2 φιλτρα , τελειως μα τελειως ανομοια πραγματα, ισως ... τα ΕΧ να συγκρινονται καπος με τα ανωτερα της Eheim τα Ecco rpo αλλα δεν τα εχω δουλεψει και δεν φερω γνωμη.
Στην αρχη οταν εβαλα πρωτη φορα εξωτερικο φιλτρο και πηρα τα eheim ελεγα οοοοο μια χαρα , αφου ειχα εσωτερικο και βουταγα χερια συνεχεια μες στο ενυδρειο,αλλα μετα απο καιρο και θορυβο εκαναν και μου σπαγαν τα νευρα να τα καθαρισω , ειδικα αν σου αδιασει η μαγκουρα αναροφησσης πρεπει να ρουφας με το στομα νερο !!! στο ΕΧ εχει μπουτον αναροφηση και τραβα νερο μονο του, και απο ποιοτητα κατασκευης μακαρι να μπορουσες να πιασεις ταυτοχρονα και τα 2 και θα μου πεις πιο εχει σε πλαστικα καλητερη ποιοτητα και πιο συμπαγες κατασκευη !!

φιλε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!
ψαχνω να βρω κυριος μεταχιρισμενα η εχειμ η τετρα σε καλη τιμη και θα το παρω αμεσως οποιος εχει κατι στα υποψην μπορει να μου πει!
-------------------------
αυτο εδω τι λεει?
το ξερει καποιος?
http://www.osmosisaquariums.gr/index...emid=1&lang=el
-------------------------
φιλε τζιμις το εχ600 ειναι καλο?
http://petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1021
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drak7family : 02-10-10 στις 11:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01930 seconds with 11 queries