Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 31-01-10, 16:37
Το avatar του χρήστη aquarius
aquarius Ο χρήστης aquarius δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Ωπς! Να ζητήσω συγνώμη γιατί λόγω κεκτημένης ταχύτητας έγραψα ότι έχω να καλιμπράρω και να καθαρίσω το ηλεκτρόδιο εδώ και 12500 ώρες. Η αλήθεια είναι, ότι η συνολική διάρκεια λειτουργίας του ηλεκτροδίου είναι 12500 ώρες και σ'αυτό το διάστημα το έχω καθαρίσει και καλιμπράρει ακόμη δυό φορές ενδιάμεσα (εκτός του αρχικού calibration). Αν υπολογίζω σωστά, πρέπει να είχα να το καθαρίσω-καλιμπράρω γύρω στις 4000-4500 ώρες από τη τελευταία φορά. Δεν είναι και άσχημα αλλά βέβαια δε συνιστώ τόσο αραιή συντήρηση, γιατί εγώ εδώ και κάποιο καιρό δεν ήμουν σίγουρος αν οι τιμές που έπαιρνα ήταν σωστές...

Πάντως, δεν έκανα τίποτε ιδιαίτερο για τη προστασία του ηλεκτροδίου ή για να παρατείνω τη διάρκεια ζωής του. Απλά προσπάθησα να το εχω σε σκιερό σημείο ώστε να μην ευνοείται η ανάπτυξη άλγης πάνω του και επίσης να υπάρχει κάποια κυκλοφορία νερού γύρω του. Τίποτε άλλο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα μπορεί να πάρει άλλους 2 level σένσορες;
Το software στο PC αναγνωρίζει αυτόματα τι έχει επάνω ο Ghl και ανοίγει τα αντίστοιχα pop menu;
Ναι, έτσι φαίνεται. Μπορεί να πάρει 2 επιπλέον level sensors με το expansion box.

Tο software για το PC δεν έχει pop-up menus. Έχει drop-down ή καλύτερα collapsed menu (αν το λέω σωστά...) και ναι, το Profilux ανιχνεύει και αναγνωρίζει τις κάρτες κατά τη διαδικασία boot.

Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου αλλά κάνε λίγο ακόμη υπομονή! Κοντός ψαλμός αλληλούϊα!
__________________
Reefkeeping : Το Άλας της Ζωής...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aquarius : 31-01-10 στις 16:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries