Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 07-06-10, 12:51
Το avatar του χρήστη cherry
cherry Ο χρήστης cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Καλημερα και σε σενα!! Απο σκαλαρια δεν εχω καθολου εμπειρια, αλλα εχω την εντυπωση οτι θελουν πολλα περισσοτερα απο 50 λιτρα και υψος ενυδρειου πανω απο 50 εκατοστα αρα ο χωρος που του παρεχεις ειναι αρκετα περιορισμενος και ισως και γι αυτο να εγινε επιθετικο.
Το ενυδρειο σου ποσο καιρο τρεχει? Ειναι στρωμενο? Μετρησεις για αμμωνια, νιτρικα, νιτρωδη εχεις κανει? Δωσε μας καποιες πληροφοριες.
Με μονομαχους εχω ασχοληθει αρκετα (εχω μια αδυναμια σε αυτο το ειδος) και αυτο που μπορω να σου πω απο τη δικη μου εμπειρια ειναι οτι σε κοινωνικο ενυδρειο ειχα ΠΑΝΤΑ προβλημα. Ακομα και με ''ειρηνικα'' ψαρια, οι μονομαχοι μου κατεληγαν με φαγωμενες ουρες και κηνυγητο μεχρι θανατου. Τωρα εχω 1 μονομαχο σε 80 λιτρα και συμβιωνει μονο με σαλιγγαρια οποτε εχω βρει την ησυχια μου και εγω και αυτος!!!
Καλα εκανες και τον απομακρυνες σε αλλο ενυδρειο, αλλα προσοχη στο 10λιτρο οσον αφορα τις συνθηκες του νερου. Λιγο αλατακι η μελαφιξ θα βοηθησει στην αναπλαση των πτερυγιων.
Αυτα απο μενα..Περιμενε και τους πιο εμπειρους σε θεματα σκαλαριων!!!!

5 λεπτα μου πηρε να απαντησω και κοιτα ποσοι με προλαβαν...Η ταχυτητα σε αυτο το φορουμ ειναι αλλο πραγμα!!!!!!!
__________________
Μη στεναχωριεσαι για πραγματα που διορθωνονται και για πραγματα που ΔΕΝ διορθωνονται...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01402 seconds with 11 queries