Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 01-08-13, 17:48
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γιατί αφού φτιάξουμε το ενυδρείο με περιμετρική κόλληση να μη το εδράσουμε σε ένα νέο τζάμι? Εύκολα γίνεται, αυξάνει λίγο το κόστος και βαραίνει ίσως αλλά υποθέτω ότι το εννιαίο τζάμι μπορεί να είναι και 6άρι?
Κοιτα, κι εγω ειμαι ανθρωπος της υπερβολης αλλα το να κανεις ενα 100ρακι 100 κιλα σε τζαμια ειναι tooooooooooo much
Απο την αλλη diy ειναι, οτι θες κανεις. Δε σε ενδιαφερει να γλυτωσεις ενα ευρω γιατι σε μια παρτιδα 1000 κομματιων ειναι ο μισθος ενος υπαλληλου



Παράθεση:
Αν είναι αυτό το κριτήριο επιλογής οκ, κάπου διάβαζα όμως ότι οι επαγγελματικές έχουν καλύτερη ελαστικότητα και μάλιστα είχε και ένα τεστ που έλεγε ότι για να δοκιμάσουμε αν η σιλικόνη του εμπορίου που αγοράσαμε είναι ισάξια, δημιουργούμε ένα σιρίτι, το αφήνουμε να στεγνώσει καλά και όταν στεγνώσει αρχίζουμε να το τραβάμε και δεν πρέπει να σπάσει πριν πολλαπλασιάσει κάποιες φορές το αρχικό του μήκος. (δεν θυμάμαι το πολλαπλάσιο που έγραφε νομίζω τρεις φορές)
κοιτα, αυτο μαλλον παραπεμπει σε συννομωσιολογια και αστικους μυθους και θρυλους
Οι εξειδικευμενες σιλικονες ειναι ετσι κι αλλιως επαγγελματικης χρησης, διαφορετικα υπαρχουν με 1-2 ευρω καποιες γενικης χρησης.
Οταν λεει οτι ειναι για ενυδρεια, ειναι για ενυδρεια, οταν λεει για γεμισμα μπετον ειναι για γεμισμα μπετον, οταν λεει οτι ειναι για αρμους καικιων ειναι για αρμους καικιων κτλ...
Η jowel δε βγαζει σιλικονες, και αν ο προμηθευτης της πουλαγε μονο σε ενα πελατη θα ειχε καταστραφει Μη σε απασχολουν αυτα, αρκει να παρεις μια καλη ενυδριακης χρησης.
Στην τελικη και ετσι να ταν παλι δε σε ενδιαφερει αφ ενος απο τη στιγμη που λειτουργουν τοσες χιλιαδες diy απροβληματιστα και αφ εταιρου λογο μικρου ενυδρειου

Παράθεση:
Ίσως να μην εξήγησα εγώ κάτι καλά. Το φιλτροκούτι τώρα είναι 40 εκ. ύψος. Όταν το ενυδρείο γίνει 60εκ., θα αναγκαστώ να το κολλήσω 20 εκ. πάνω από το βυθό (θα αιωρείται) για να είναι στην επιφάνεια. Το ερώτημα λοιπόν είναι αν σε αυτή τη θέση, η κάτω γρίλια θα μπορεί να γυρίζει επαρκώς τα νερά του κάτω μέρους του ενυδρείου.
χμμμμ.... αλλο πραγμα καταλαβα...
δε γνωριζω απο φιλτροκουτια, παρε ενα εξωτερικο να κανεις τη δουλεια σου (η ακομα καλυτερα τωρα που καταποιαστηκες με diy φτιαξε ενα sump και θα με θυμηθεις... ειδικα οταν κανεις αλλαγες νερου )
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01718 seconds with 11 queries