Θέμα: Macro φακοι ?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 26-11-10, 14:05
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχουμε την ιδια μηχανη την οποια εχω παρει κι εγω κατι μηνες!!!
λογο οικονομικων αυτον τον καιρο δεν εχω παρει φακο macro που θελω γιατι αυτο το ειδος φωτογραφιας μου αρεσει...
για το θεμα φακων το ψαχνω κι εγω και δεν ειμαι εξπερ...
απλα οταν ενας φακος αυτος που λες γραφει tele....
και ο αλλος που λεω εγω γραφει macro νομιζω οτι δειχνει καθαρα την δουλεια του...
με οτιδηποτε φακο και ενα τριποδο οπως λες μπορουμε να βγαλουμε καλες φωτο αλλα οταν θελουμε συγκεκριμενα πραματα νομιζω οτι καλο ειναι να περνουμε τον καταλληλο φακο.
παντος στο θεμα τις τιμης σε καταλαβαινω γιατι κι εγω ακομα δεν εχω παρει για τον ιδιο λογο... αλλα θελω οταν παρω να παρω εναν και να μεινει...
Θαναση στο πρωτο λινκ που εβαλα εχει και με 450 (tele) και με 520 € αυτον που προτεινε churu που οντως ειναι ακριβως αυτος που πρεπει για macro φωτο για τα ψαρακια μας ... τωρα στο δευτερο λινκ που εβαλα εχει εναν φακο στην ιδια τιμη (900) με αυτον που προτεινεις εσυ αλλα ακρως επαγγελματικο !!! Εγω βεβαια δεν μπορω αυτην τι στιγμη να παρω κανεναν απο τους 2 .. και ψαχνω πριν παω σε μαγαζι με παλιους φακους (ισως macro) να βρω ποιος πιθανα να κανει στη μηχανη μας τελεια δουλεια στα 150 ευρω!!!

To ψαχνω γιατι επαγγελματιας φωτογραφος φιλος, μου το ειπε να τα ψαξω.. απλα δεν εχει το παιδι το χρονο να ψαξει για μενα, ασε που δεν χρησιμοποιει ποτε canon...

Tωρα αν τα καταφερω να βρω παλιο επαγγελματικο φακο macro που να κουμπωνει και στα λεφτα που εχω να διαθεσω ειναι αλλη ιστορια...

Το θεμα ειναι να ξερω πρωτα τι ψαχνω... (mm, f, focusing distance, ktl)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries