Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 24-09-10, 14:31
dragonld Ο χρήστης dragonld δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-08-2009
Περιοχή: Νεαπολη-Νικαια
Μηνύματα: 253
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας είμαστε σοβαροί σε αυτά που λέμε...

Σε ένα μονομάχο ή 10 δίσκους μπορούμε να δώσουμε το κατάλληλο ενυδρείο, σε ένα παγκάσιους μπορείς;;;;
Οπως καποιος αδυνατει να προσφερει(οικονομικα η' για θεματα ελευθερου χορου στο σπιτι) σε ενα πανγκασιους 5-10 κυβικα,το ιδιο μπορει να συμβαινει και σε καποιον αλλον για ενα 2μετρο για τους δισκους.
Τωρα αν θες τη γνωμη μου για το καταλληλο με την εννοια του ιδανικου,δεν υπαρχει ιδανικο γυαλινο κλουβι για κανενα ψαρι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαίως είναι λάθος να μπαίνουν ψάρια σε μικρότερα ενυδρεία από όσο χρειάζονται, αλλά η σύγκριση που κάνεις είναι σοφιστεία.
Αυτός που έχει τον μονομάχο σε 10 λίτρα μπορεί εύκολα να αναβαθμισθεί στα 30, αυτός που έχει 10 δίσκους σε 200 λίτρα μπορεί να
πάει σε 600, αυτός που έχει 10 πανγκάσιους, σε πόσους τόνους ενυδρείο θα πρέπει να τους βάλει όταν γίνουν μισό μέτρο ο καθένας?
-------------------------


Σε 10 πανγκάσιους κατά την λογική του φίλου dragonld???
Εγω δεν εχω δει κανεναν να εχει 10 πανγκασιους,συνηθως εχουν 1 με 2.
Τωρα εκτος απο τα λιτρα υπαρχei και το κοστος αγορας.
Οσο κοστιζει ενα 2μετρο(μου εχουν ζητησει και 4500ευρω) μπορεις να κανεις μια δεξαμενη χρισημοποιοντας ξυλο,τσιμεντο η' ακομα και πισινα στο κοστος ενος rio 400.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dragonld : 24-09-10 στις 14:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries