Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 02-04-10, 00:58
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Βρε, δεν αφηνετε τα εγκωμια λεω εγω, γιατι το παιδι εκανε μια πολυ καλη και σοβαρη προταση..
Αυτο που λειπει απο την Χωρα μας, ειναι κατ αρχην ενας ετησιος σταθερος διαγωνισμος φυτεμενων. Η αρχη εγινε πριν 2 χρονια απο τον ΠΣΦΕ και μαλιστα με προσκαλεσμενη ως κριτη την πασιγνωστη κριτη Karen Randal του AGA. Παρολα αυτα, ελαχιστες ηταν οι συμμετοχες, πραγμα που δεν ηταν ενθαρρυντικο για τους διοργανωτες που τραβηξαν ολη την κουραση και την προσπαθεια, ωστε να το επαναλαβουν.
Ενα το κρατουμενο λοιπον...

Επειτα πριν λιγο καιρο, εγινε διαγωνισμος φωτογραφιας εδω στο forum, με θεμα τα γατοψαρα. Τοοοοσοι εχουν αυτα τα ψαρια στα ενυδρεια τους, αλλα δεν μπηκαν στον κοπο να διαθεσουν 5 λεπτα για να στειλουν μια φωτο. Ουτε καν το επαθλο που ηταν πινακας ζωγραφικης (καποιας αξιας), δεν ηταν ικανο να προκαλεσει συμμετοχη σε πολλους.

Mετα απο αυτα τα σημαδια , δεν νομιζω οτι δικαιουμαστε να ζηταμε διαγωνισμους οπου καποιοι θα τρεξουν, θα κοπιασουν και τελικα οι περισσοτεροι θα σνομπαρουν, θα βαρεθουν, ή θα προσπερασουν τον διαγωνισμο.

Σχετικα με το Gab, ομως εγω εχω μια προταση..
Προτεινω καθε εξι μηνες να γινεται απο την συντονιστικη ομαδα μια διαλογη απο τις παρουσιασεις ενυδρειων, και να αναρτουνται προς ψηφιση τα πιο αξιολογα [φυτεμενα] ενυδρεια που παρουσιαστηκαν το τελευταιο εξαμηνο. Οι κατοχοι φυσικα θα ερωτηθουν ,και μονο αν συμφωνουν, το ενυδρειο τους θα συμμετεχει αυτοματα στον διαγωνισμο.
Αυτος ο διαγωνισμος θα εδινε και κινητρο σε πολλους να κανουν οσο το δυνατον καλυτερη παρουσιαση και να βαζουν και καλυτερες φωτογραφιες. Και απο την αλλη δεν θα χρειαζεται να παρακαλαμε για συμμετοχες.

Επαθλο δεν ειναι αναγκαιο να υπαρχει παρα μονο αναγνωριση μεσα στην κοινοτητα ή ακομα θα μπορουσε να φερει το δικαιωμα να ονομαζεται αντι για member, senior member κλπ .. "ενυδρειο του 6μηνου" ή καποιο παρομοιο τιμητικο τιτλο τελος παντων.

Δεν ξερω αν ειναι εφικτο...ακουω τις αποψεις σας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02617 seconds with 11 queries