Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 26-03-20, 22:23
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis_cycling Εμφάνιση μηνυμάτων
...
@Κλεοβουλε, ξέρω ότι είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις φύλα όταν είναι μωρά ... αλλά μήπως κάποιο από αυτά που προτείνεις γίνεται να ξεχωριστεί όντας juvenile ? Δυστυχώς όχι. Πιο νωρίς ξεχωρίζουν τα Labeotropheus. Μερικά είδη ακόμα και ενήλικα ξεχωρίζουν (σχεδόν) μόνο από την συμπεριφορά τους ή με παρατήρηση του γενετικού πόρου
.....
Έχω 3-4 ερωτήσεις:

1. Στο δισκάδικο που είχα, τα 2 φίλτρα τα είχα στην εξής διάταξη :
Αριστερά και οι 2 έξοδοι, δεξια και οι δυο είσοδοι.. μήπως προτιμούμε το κάθε ένα φίλτρο (ΕΙΣ/ΕΞΑΓ) στη δίκη του γωνία ; εγώ προτιμώ την είσοδο του ενός και την έξοδο του άλλου στην μια μεριά και το αντίστοιχο στην άλλη

2. Όταν προετοιμάζω το νερό, μπορώ να έχω το καπάκι κλειστό ; Προφανώς θα έχω μέσα αεραντλια... πολλοί από ότι διαβάζω βάζουν τούλι... αλλά αν δεν υπάρχει ανάγκη για το νερό να αναπνέει... θα προτιμούσα κλειστό καπάκι.. τι λέτε ; κατά τη γνώμη μου και με κλειστό είναι οκ

3. Μαζί με τα φίλτρα μου έστειλαν δώρο άνθρακα (φθηνιάρικο σαν σαν)Τον ξέπλυνα αρκετά αλλά όσο και να τον ξεπλυνω βγάζει αρκετή μαυρίλα ειδικά εάν το ξεπλένω με τα χέρια...είναι φυσιολογικό ; παίζει ρόλο η ποιότητα του άνθρακα, δεν υπάρχει θέμα αν τον χρησιμοποιήσεις

4. Την άμμο την εβαλα σε λεκάνες και την ξέπλυνα 4-5 νερα την κάθε λεκάνη... ακόμα όμως το νερό ήταν θαμπό... φυσιολογικό ; Μην ανησυχείς. Στο ενυδρείο θα κατακάτσει και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβουν τα φίλτρα.
...
Μ΄αρέσει η μεθοδικότητα σου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 11 queries