Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 05-02-13, 12:16
Το avatar του χρήστη saxlina
saxlina Ο χρήστης saxlina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2012
Περιοχή: Ευοσμος
Μηνύματα: 263
Send a message via Skype™ to saxlina
Προεπιλογή

ευχαριστω για τα καλα σας λογια ολους!!!
τα labido θα φυγουν ειναι του κουμπαρου μου αλλα επειδη το αρσενικο του ειχε θεμα με αυτο που εχω εγω μου το δανεισε για λιγο...
α.αυτη την στγμη δεινω μονο την tropical spirulina γιατι η αλλη μου τεέιωσε οποτε οκ..
οντως εχω παρατηρησει αυτο το φιλμ στην επιφανεια
εναλλακτικη τροφη?
β.τα protomelas τα εβαλα γιατι νομιζα οτι ειναι παμφαγα τα συγκεκριμένα haps ασε που εχω διαβασει οτι ειναι πολυ ηρεμα ψαρια και δεν διμηουργουν προβληματα....
και βεβαια ελπιζω στο εντονο κοκκινο μπλε χρωμα που θα βγαλει το κυριαρχο αρσενικο οταν ερθει η ωρα του
υπάρχει καποια προταση για κοκκινη mbuna που θα μπορούσε να τα αντικαταστήσει?
γ. οι μεσαιες 2 πετρες ειναι και αυτες λαβα ηφαιστειου αλλα παραδόξως απτην πλευρα που βλεπετε ειναι σχεδον λειες, γι αυτο και τις εχω στο κεντρο του ενυδρειου ωστε να κυριαρχουν στο χωρο και να δημιουργουν ορια δεξια και αριστερα...
δ. το φοντο τελικα μου βγηκε σε καλο καθως οι χρωματισμοι του καλυπτουν την πρασινη αλγη που εμφανιζεται σε μικρες κιλιδες στο πισω τζαμι....
-------------------------
[ ειμαι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ περιεργος να δω πως θα πιασεις τα 4 λαμπιντο να τα βγαλεις απο κει!


παντως να μας λες συχνα πως παει η συμβιωση ολων αυτων των ειδων γιατι κι εγω κατι τετοιο θελω να κανω

περισσοτερα φυτα δε σκεφτεσαι να βαλεις?


δοκιμασα valcineria αλλα καθε μερα μαζευα απο την επιφανεια απο μια ριζα.
Παρότι της ''εθαβα'' τιποτα, τις ξεριζωνανε..
εδω και τις anubia που εχω, τρωνε τα τρυφερα φυλλα που βγαινουν...
η συμβιωση παει καλα,μονο όταν καποιος αρσενικος θέλει να ζευγαρωσει κυνηγαει τα υπολοιπα και μονο του ειδους του...
τα protomelas μεχρι στιγμη αρνακια,δεν ασχολουνται καν με τα υπολοιπα
πως θα τα πιάσω? δοκιμασα με παγιδα μπουκαλι αλλα μπαινουν ''λαθος'' ψαρια...γι αυτο οταν αποφασισω να βγαλω πολλα μονο, τοτε θα το ξεστησω, δεν υπαρχει περιπτωση αλλωστε να καταφερω να στησω τοσες πετρες με τον ιδιο τροπο...
__________________
ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΑΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saxlina : 05-02-13 στις 12:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 11 queries