Θέμα: Lake Malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 05-09-17, 18:09
Το avatar του χρήστη xwriatis
xwriatis Ο χρήστης xwriatis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή αρχή!
Μπράβο στον φίλο Ισίδωρο που συνεχίζει την αλυσίδα διάδοσης καθαρών C.saulosi
Οι παρατηρήσεις έγιναν πιο πάνω και σίγουρα θα χρειαστείς περισσότερες πέτρες.
Με 1.20 μήκος άνετα μπορείς να φιλοξενήσεις ένα ακόμη χαρέμι από συμβατό είδος mbuna όπως τα acei .
Χαχαχαχχαχα ναι ναι να ναι καλα ο Ισιδώρος με βοήθησε πολυ..
Όσον αφορά τις πέτρες εχω αρκετές ήδη απλα στο μυαλό μου εχω σαν σκοπό να δω αν τελικα θα βαλω κάποιο χαρέμι ακομα, αν θα βαλω θα προσθέσω μερικές ακομα αλλα το τελικό aquascape θα γινει οταν εκδηλωθούν λιγο τα αρσενικά. Θα αφερέσω τα αρσενικά που περισευουν ώστε να μεινω μονι με ενα αρσενικό απο καθε είδος .. για παράδειγμα (υποθετικά παντα ) αν μεινω μονο με τα saulosi θα κρατήσω 2 αρσενικά τα υπόλοιπα θα δωθουν κ θα συμπληρώσω με θηλυκά , αν προβώ κ σε δεύτερο χαρέμι τοτε θα πρεπει να κρατήσω μια αναλογία 1m 4f απο το καθένα ... απλα σκέφτομαι οτι αν βαλω ολες τις πέτρες απο τωρα , μετα που θα θελω να κανω ξεχωριστό θα πρεπει να βγουν οι πέτρες για να απομακρύνω τα αρσενικά... θεωρώ οτι αυτο θα τα στρεσάρει παρά πολυ κ δε θελω να μπω σε αυτην την διαδικασία... μπορει κ να ειμαι κ λαθος αλλα άποψη μου ειναι... καλυτερα λιγο υπομονή κ απλα συμπλήρωμα, παρά αφερεση κ κακός χαμός κ κυνηγιτα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λάμπρος.Τ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αυτα που εγραψα για το φιλτρο τα εγραψα απο προσωπική χρήση (να φανταστεις ειχα και το μεγαλυτερο 2212).
Και δεν ρουφάει τις ακαθαρσίες και δεν εχει πολύ δυναμη στην εξοδο.
Και αν δεν κανω λάθος το 2210 εχει μόνο 2 καλαθάκια. 1 για τα σφουγγαρια και 1 για βιολογικό και βαμβακι. Σωστά ?
Πολυ σωστο σε βρισκω...!ναι δυο καλαθάκια εχει το πανω το γέμισα με ελαφρό πέτρα κ σιποραξαπο ροη ενταξει σχετικά ειναι αυτο που εχω αλλα θα μπορούσε κ καλυτερα ... ακαθαρσίες αν τύχη κ την σκάσουν μπροστά απο την εισαγωγή αλλιώς μπα... παλι καλα που βοηθάει κ ο κυκλοφορητης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xwriatis : 05-09-17 στις 18:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01630 seconds with 11 queries