Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 24-09-12, 23:33
giorgio Ο χρήστης giorgio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 362
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην giorgio Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην giorgio
Προεπιλογή

Είπα οτι ΕΓΩ το ακολουθώ,έχοντας ενα Α εξοπλισμό, ΔΕΝ είπα πουθενά να το κανει ο ίδιος, στα 700 λίτρα εχω 10 μεγάλα και 30 μικρότερα ψάρια, αλλώς μπορεί να τα έχει σε 200 λίτρα, εχω τα φίλτρα, τα φυτά, βάζω αλάτι και άλλα που χρειάζονται για malawi. Απορώ εαν ασχολήθηκε κανεις να διαβάσει την παρουσίαση που εχω κάνει, σχεδόν 2 κυβικά την ώρα ανακυκλώνω, το μονο που πάσχω είναι τα νιτρικά αλλα και πάλι παλεύονται με τα φυτά

Εαν εγραψα κάπου να ακολουθεί οποιοσδήποτε την ίδια μεθοδο, τοτε εκανα λάθος.Τώρα που το ξαναδιάβασα βεβαια...δεν είδα κάτι τετοιο!

Τον ρώτησε κανεις πριν ξεκινήσετε την συζήτηση, τις παραμέτρους του?φιλτρα-κυκλοφορία-μέτρησε τα ψάρια (εαν γίνεται) μήπως έχει τεζαρει καποιο και έχει πρόβλημα το νερό του?μήπως έχει φυτά και είναι απο τα φυτά αυτό που βλέπει?πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο, μήπως είναι σκόνη απο το υπόστρωμα?δεν είναι πάντα απο τις τροφές αυτό που δημιουργείται, μπορεί να είναι οτιδήποτε

το θέμα δεν είναι να το απομακρύνει αλλά να βρεί γιατι παρουσιάστηκε...

Αννα εσενα σου έδωσε τετοια συμβουλή ο πετσοπάς, εμένα πριν 6 χρόνια μου έδωσε oscar μαζί με διάφορα αλλα για 120 λίτρα. εκτοτε έριξα ΤΟ διαβασμα και νομίζω οτι καποιοι περισσότερο έμπειροι εδω μέσα εχουν παραδεκτεί το αποτελεσμα που εχω βγάλει σε 6 ενυδρεία. Είτε φυτεμένα είτε σκετα, μια χαρα πήγαιναν όλα...Εγω την αποψη μου είπα, εαν καποιος θέλει να την ακολουθήσει, ας ρωτήσει τι κάνω, παντως σε δικό μου ενυδρείο ούτε αρρώστεια είδα ποτέ, ουτε ασχετους θάνατους, ούτε αργη αναπτυξη, ουτε ψάρια να ανεβαίνουν στην επιφάνεια για να αναπνεύσουν......

κατι τέτοιες εξυπνάδες έπεφταν πριν 2-3 χρόνια γι'αυτό εχουν εξαφανιστεί οι περισσότεροι απο εδω μέσα.......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01488 seconds with 11 queries