Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 22-06-12, 13:34
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Πολυ μικρος καπου στα 9-10, ειχα ενα ενυδρειο που το ειχε ο πατερας μου απο παλαιοτερα στην αποθηκη και εβαλα μεσα 5-6 χρυσοψαρα. Δεν ζησαν για πολυ δυστυχως αν και δεν θυμαμαι για ποσο, αυτο που θυμαμαι ειναι οτι μετα απο καποια στιγμη βρισκαμε νεκρο καθε μερα και ενα και το τελευταιο το βαλαμε σε ενα 5λιτρο μπας και την γλιτωσει, μηπως και στο αλλο ειχε καποια αρρωστια μεσα αλλα ουτε εκεινο αντεξε, την αλλη μερα ηταν νεκρο. Αργοτερα εβαλα εναν μονομαχο που και εκεινος εζησε καποιους μηνες και μετα και εκεινος απεβιωσε. Το ενυδρειο οπως το θυμαμαι πρεπει να ηταν 40-50 λιτρα, δεν ειχε φιλτρο θερμοστατη κλπ, ουτε φως, ειχε μεσα εναν δυτη που εβγαζε μπουρμπουληθρες και χαλικι κατω. Απο τοτε δεν ξανα εφτιαξα ενυδρειο. Πριν 1-1,5 χρονο (μετα απο 15-16 χρονια δηλαδη απο τοτε) πηγα σε ενα σπιτι φιλου και ειδα το ενυδρειο του και μου αρεσε και ειπα να φτιαξω ενα. Ετσι μπηκα στο φορουμ εδω, διαβαζα τι θελει ενα ενυδρειο ωστε να το κανω οσο πιο σωστα μπορουσα (καταλαβα οτι το ενυδρειο που ειδα του φιλου μου ηταν λαθος σε ψαροσυνθεση κλπ) και μετα απο 4-5 μηνες εφτιαξα το πρωτο μου που εχω ακομα αλλα με αλλο σεταπ τωρα.

Υπαρχει και ενα παρομοιο καπως θεματακι εδω, στο οποιο ειχα γραψει το παραπανω.


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01819 seconds with 11 queries