Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 29-07-14, 23:19
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michael151 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμ..παρακολουθησα τη συζητηση και τις απαντησεις οσον αφορα το προβλημα σου και λιγο με τα "μαθηματικα" μπερδευτικα και σιγουρα προσπερασα.. Αν θελεις να σου πω τη γνωμη μου, η οποια ειναι βεβαια λιγο μπακαλιστικη μα λυσε μου πρωτα κανα δυο αποριες γιατι το χασα.. στα 60 λιτρα και στους βαθμους που λες περιπου 25 που εχει το ενυδρειο, μου κανει πολυ εντυπωση να εχεις τοση πολυ εξατμιση ωστε αν λειψεις 10 μερες να πεσει η σταθμη χονδρικα μιλωντας στο μισο και να σου δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα!!!!
Το ενυδρειο σου ειναι ανοιχτου τυπου? Διχως καπακι? Αν ειναι ετσι.. καπως δικαιολογειται το πραγμα, αλλα και παλι και συγνωμη κι ολας, αλλα μου φαινεται πολυ...!
Επισης αν ειναι ανοιχτου τυπου και κακως.. δε μπορεις να κανεις κατι γι αυτο! Ειπαμε αν ειναι open!
Οχι αν ανεβει η θερμοκρασια για δεκα μερες δε θα εχεις προβλημα! Οποτε αν ερθει και καποιος 2-3 φορες και συμπληρωσει νερακι στις 10-15 μερες που θα λειψεις, νομιζω οτι δε θα υπαρξει θεμα..! σωστα!?
περισσοτερο θ ανησυχουσα με το θεμα της διατροφης παρα για την εξατμιση που θα εχει το ενυδρειο σου!
Οσον αφορα τα white cloud.. δεν ειναι και το καλυτερο, μα δε νομιζω να μην αντεξουν εστω και στους 27 βαθμους για 10 μερες.. My point of view παντα!
Η αεραντλια σαφως και θα βοηθησει αρκετα αλλα αν στο σπιτι σου ανεβαινει η θερμοκρασια παρα πολυ, απλα θα βοηθησει στην οξυγονωση κι οχι στη πτωση της θερμοκρασιας!
Φιλικα!!
κι ομως η εξατμιση ειναι πολυ μεγαλη.. δεν ξερω, μπορει να ειναι πολυ ζεστο το σπιτι μου (μην ξεχνας οτι στην αθηνα εχουμε πιασει αρκετα 30ρια+).... παντως οσο το ειχα στους 25 μπορω να πω οτι στις 3 μερες μπορει να εχανε και 10-15 λιτρα, μπορει και παραπανω..... η διατροφη ειναι το μονο ευκολο να λυθει με μια ταιστρα....
υγ: κλειστο ειναι το ενυδρειο απλως εχω βγαλει το φλαπ γιατι οσο ηταν κλειστο δεν επεφτε η θερμοκρασια με τπτ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01604 seconds with 11 queries