Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 26-04-10, 14:59
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από endymion Εμφάνιση μηνυμάτων
θερμοστάτη wager 200 για ενυδρείο 120 υπάρχει πρόβλημα?
και εγω εχω σε 80αρι 100watt jagger το μονο μειονεκτημα αν και ειναι αξιοπιστοι αν χαλασει θα γινει ψαροσουπα ποιο γρηγορα... απλα ζεσταινει το νερο γρηγοροτερα απο λεφτα = ιδια


Παράθεση:
Στο στρώσιμο του ενυδρείο με μπόλι δεν ενδέχεται να μεταφερθούν ασθενειες στο καινούριο ενυδρείο? Και τι ακριβώς παίρνεις από το φίλτρο σαν μπόλι? Πως μπορώ να ξέρω ότι είναι καλό? Αν το κάνεις με αμμωνία και βακτήρια υπάρχει πρόβλημα?

παιρνεις υλικο απο το φιλτρο του αλλου... οπως siporax ας πουμε. απλα κοιτας απο αυτον που θα το παρεις να μην ειχε ασθενειες...
να το κανεις με αμμωνια εκτος και αν βρεις ''καλο'' μπολι

Παράθεση:
Τα anubias ενυδρεία είναι αξιοπιστα? Διάβασα από άλλους χρήστες ότι προτιμούν τα juwel.
δεν ξερω


Παράθεση:
Σαν διακόσμηση στο βυθό μπορώ να χρησιμοποιήσω κοχύλια που έχω ήδη αν πρωτα τα καθαρίσω βράζοντας τα?
αναλογως τι θα βαλεις... για τα γκαπυ δεν χρειαζονται κοχυλια...παντως αν επιμενεις να βαλεις πλυνε τα και βραστα...


Παράθεση:
Ενδιαφέρομαι να στήσω ένα ενυδρείο με guppy για αρχή ή sunset platies. Πόσα λίτρα ενυδρείο να προτιμήσω? Χώρος υπάρχει αλλά είναι και το κόστος που δεν θέλω να υπερβει τα 400-500 Ε.
αναλογως ποσα θα βαλεις...
αν παρει αρκετα παρε 120... γενικα οσο μεγαλυτερο παρεις ακομα καλυτερα... και για τις μελλοντικες γεννες...

Παράθεση:
Από φυτά μου αρέσει το κερατόφυλλο αλλά δεν έχω καταλάβει. Φυτεύεται ή μόνο επιπλέει στην επιφάνεια? Και κάποιες ανουμπίες είδα που είναι εύκολες στην φροντίδα.
το κερατοφυλλο επιπλεει στην επιφανεια...
η ανουμπια ειναι ευκολο φυτο και με ενα γενικο λιπασμα θα εισαι οκ... και με φωτισμο 0.5watt/λιτρο...ετσι να το υπολογισεις...


Παράθεση:
Και μια χαζή ερώτηση. Χωρίς χρονοδιακόπτη οι λάμπες μένουν αναμένες μονίμως, θα πρέπει να τις σβήνω όπως οποιοδήποτε άλλο φωτιστικό?

ναι... εννοειται παντα μερα θα εχουν τα ψαρακια σου?
σιγα φθηνος ειναι ενας χρονοδιακοπτης....




για τα pet city δεν ξερω....


ελπιζω να βοηθησα λιγακι...
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 26-04-10 στις 15:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01841 seconds with 11 queries