Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-03-08, 19:30
aivas Ο χρήστης aivas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2008
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Χρυσοψαρο συμπεριφερεται περιεργα

Παιδια καλησπέρα και συγχαρητηρια για το forum σας.

Είμαι καινουργια και εδω και στον κοσμο των ψαριων! Μου φερανε, πριν μια 10 μερες ενα χρυσοψαρο τυπου comet και αμεσως το αγαπησα...τοσο που βρηκα και ενα ενυδρειο 75 λιτρων (θα το παρω σε 2 μερες) για να μπορεσει να ζησει πιο χαρουμενο και να του φερω και παρεα!

Προς το παρον ο Χαριλαος (το ψαρακι) ειναι σε μια γυαλα 5 λιτρων. Αλλαζω το μισο νερο μερα παρα μερα και προσθετω τις αντιστοιχες αντιχλωριακες σταγονες. Το ταϊζω μια φορα τη μερα με ελαχιστες νυφαδες.

Το προβλημα ειναι πως καθεται παρα πολλες ωρες ακουνητος στο βυθο κι οταν κολυμπαει συχνα "τρεμει"... δλδ σαν να τιναζεται. Τρωει κανονικα παντως. Οσων αφορα την αναπνοη του δεν εχω εμπειρια αλλα φυσιολογικη μου φενεται (τωρα που τον κοιταω ισως και να δυσκολευεται λιγο... ισως και να μου φενεται απ το πολυ αγχος που εχω). Του λειπουν επισης ελαχιστα λεπια (ή ειναι λιγο ανασηκωμενα και φενονται σαν να λειπουν) και στη βαση της ουριτσας του, οταν υπαρχει φως απο πισω, βλεπω κατι ασπρους κοκκους ομοιομορφα διασπαρτους που δεν ξερω αν θα επρεπε να υπαρχουν εκει.

Σας παρακαλω αν ξερει κανεις τι μπορει να φταιει ας βοηθησει γιατι δεν θελω να τον χασω... Ειμαι παντελως ασχετη αλλα προθυμη να μαθω!

Σας ευχαριστω και θα περιμενω με αγωνια!
Κατερινα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries