Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 24-11-15, 08:43
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Καλημερα

Φιλε παγοκοφτη, αν και φαινεσαι εκνευρισμενος, ελπιζω να μην εισαι, γιατι κουβεντιαζω μαζι σου πολυ ομορφα. Ουσιαστικα διαφωνουμαι στο ποτε ειναι στρωμενο και ποτε ωριμο ενα ενυδρειο. Στρωμενο εγω θεωρω οτι ειναι ενα ενυδρειο, οταν μπορει να διαχειριστει και την ελαχιστη ποσοτητα αμμωνιας. Ωριμο, ειδικα.το θαλασσινο ,μετα τον χρονο! Υποεκτιμας ,οπως και εγω πριν το διαπιστωσω με τα ματια μου, την ππσοτξτα των νιτροποιητικων βακτηριων, που υπαρχουν στο θαλασσινο νερο. Σου περιεγραψα την εμπειια μου για να πεισθεις οπως και εγω. Επισης βλεπω οτι οτι ξερεις και ξεχωριζεις τα βακτηρια, αλλα.με μπερδεψες που συμφωνησες με τον Σακη, και μιλησες για βακτηρια που μειωνουν τα νιτρικα, ενω ο φιλος εδω , ενδειαφερεται γαι το στρωσιμο του ενυδρειου του!

Σακη θα πρεπει ςπεπιτελους να μαθεις να κουνεντιαζεις, χωρις να κανεις χαρακτηρισμους. Ο κουραστικος λοιπον, στα εγραψα για να ξεκαθαρισεις εσυ κυριως, πια ειναι τα ετεροτροφικα και πια τα νιτροποιητικα βακτηρια, και να μην πληροφορεις λανθασμενα τον φιλο εδω. Του προτεινες να στρωσει το ενυδρειο, με ετεροτροφικα βακτηρια, τα special blend, που η ιδια εταιρεια , τα συνιστα για χρηση μονο σε συνδυασμο με προσθηκη πηγης ανθρακας!!!! Πρεπει πρωτα να τα ξεκαθαρισεις στο μυαλο σου, και μετα να αρχισεις να συμβουλευεις και αλλους. Αντι να διαβασεις αυτα που σουεγραψα, με.χαρακτηρισες και κουραστικο!!! Η ημιμαθεια, ειναι πολυ χειροτερη της αμαθειας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01424 seconds with 11 queries