Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 23-11-15, 16:58
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φυσικα και δεν εχει δικαιο οπος και σε αλλα πραγματα αλλα δεν ειναι της παρουσης!
οταν λες εστρωσε σε 8 μερες τι θελεις να πεις οτι απλα δεν ειχες αμμωνια?
Τι στρώσιμο ενος ενυδρειου ειναι λιγο πολύπλοκο δεν ειναι μονο οι μετρησης αμμωνια και νιτρωδη!
Αμα σε 8 μερες σου εριχναν δεκα ψαρια xl πιστευεις δεν θα ειχες θεμα?
Εσυ Σακη αν είχες στρώσει με βακτήρια και εβαζες 10 ψάρια δεν θα είχες πρόβλημα; Στρώσιμο είναι ένα! Όταν μηδενιζεινη αμμωνία και έχουμε μετρήσιμα νιτρικά! Στηβσυνεχεια αυξανουμαινσιγα σιγα το βιοφορτιο μας για να αυξηθει σταδιακα και ο πληθυσμος των βακτηριων. Αιτιολόγησε σε παρακαλώ γιατινδσεν έχω δίκιο και μην υποννοεις και αλλά πράγματα , αν δεν έχεις όρεξη να γράψεις πια! Από τις διαφωνίες βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσματα, αν αιτιολογουμαι που διαφωνουμαι και γιατί όμως!διαφορετικα μπορεί να νομίζω ότι θες να με κοντραρεις χωρίς λόγο, κάτι που μου ειπες ότι δεν ισχύει! ελπίζω να το εννοούσες!

Για αιτιολόγησε λοιπόν γιατί σε στρωμμένο ενυδρείο, με επαρκηνπληθυσμο νιτροποιητικων βακτηρίων για την ιχθυοφορτωση μας, χρειάζεται ή προσθήκη τέτοιων βακτηρίων σε ρουτίνα;

Λεονάρντο εβαλες και ζωντανό βράχο εκτώς από θαλασσινό νερό είδα. Τα βακτήρια δεν σοιυνχρειαζονταινσε τίποτα και απλαμθανσου ελαφρυνουν την τσέπη σου. Κάνε υπομονή και θα στρωσει χωρίς βακτηρια . Αν και βιάστηκε, έπρεπε να τελειώσει το σαμπ και μετά να ξεκινήσεις!οταν τον συνδέσεις , θα ξαναπεράσει έναν μικρό κύκλο αμμωνίας και ίσως στρεσαρεις άδικα, τα οποία ζωντανά έχεις βάλει μέχρι τότε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries