Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-06-14, 15:13
st@vros Ο χρήστης st@vros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Περιοχή: Κορυδαλλός (απ'έξω προς το παρόν)
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε st@vros, τίποτα δεν είναι δύσκολο και όλα γίνονται. Κατά αρχή πρέπει να φτιάξεις το τελάρο, το τετράγωνο αυτό πλαίσιο που θα μπει πάνω στο ενυδρείο και θα έχει τα συρόμενα τζάμια. Μέσα στο τελάρο θα βάλεις αυτούς τους σιδηρόδρομους που θα σύρονται τα τζάμια, ξέρω σίγουρα πως υπάρχουν αλουμινένιοι διπλοί, για πλαστικούς δεν γνωρίζω, μπορείς όμως να βάλεις 2 πλαστικές γωνιές και να κάνεις κάτι παρόμοιο, αν μπορείς να το φτιάξεις αυτό είσαι μια χαρά. Αλλά στο ξαναλέω , έχω τις αμφιβολίες μου για τζαμένιο. Τρύπες για ανεμιστηράκια που και πως θα τις κάνεις ; Το φωτιστικό είναι εξωτερικό όπως είδες , και προσωπικά δεν μου αρέσει γιατί θα θολώνει από τους υδρατμούς και θα θέλω συνέχεια να το καθαρίζω, ενώ ένα κλειστό καπάκι δεν θα φαίνονται οι υδρατμοί, αλλά είναι θέμα γούστου αυτό
έχεις δίκιο σχετικά με το φωτιστικό,το είδα κι εγώ μετά κι εμένα είναι εσωτερικό με ανακλαστήρα και όχι σαν του βίντεο,είχα σκεφτεί να κολλούσα τον ανακλαστήρα με σιλικόνη στο τζάμι,τώρα για τις τρύπες στους ανεμιστήρες έχω έναν τζαμά στην γειτονιά και θα του το έδινα,εδώ να πω ότι σκεφτόμουν να το βάψω εξωτερικά μαύρο με πλαστικό χρώμα.Καμιά ξυλοκατασκευή έχεις να μου προτείνεις;Επίσης επειδή μπορεί να βρω και μονοκόμματο τζάμι υπάρχει κάποιο σχέδιο εκτός του συρόμενου;Να ανοίγει προς τα πάνω γιατί δεν βρίσκω στο youtube
Σε ευχαριστω για τον χρόνο σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01362 seconds with 11 queries