Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 30-06-09, 21:13
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή

να σου πω και την εμπειρια μου...
πριν απο ακριβως ενα μηνα πηρα στη κοπελα μου 2 χρυσοψαρα......
χωρις να ξερω τι χρειαζεται για να ζησουν και τα εβαλα σε ενα ενυδρειακι που ουτε 10 λιτρα δεν ηταν......(οι συμβουλες απο το πετσοπ βλεπεις)
ετσι το βραδυ μπαινω στο internet για να ψαξω πληροφοριες και απο αυτα που βρηκα μου επεσαν τα μαλλιακαθε χρυσοψαρο θελει 50 λιτρα νερου!!!!και εγω δεν ειχα ουτε το ενα δεκατο...οπως ειναι φυσικο τοτε εμαθα οτι για να στωσει το ενυδρειο θελει μερες αλλα χωρις να ξερω εβαλα το ενα ψαρακι μεσα ελπιζωντας να ζησει(το αλλο μας αφησε μια μερα πριν)οπως ομως ειναι φυσικο μετα απο περιπου 5-6 μερες μας αφησε και το αλλοοποτε πηρα την αποφαση να βαλω ψαρακια οταν θα ξερω τα βασικα....βεβαια τα ψαρακια θα μπουν αρχες Σεπτεμβρη για να μπορω να τα παρακολουθω(μιας και το ενυδρειο ειναι στην Αθηνα)
παντως το καλο ειναι οτι βρηκα το GAB και δεν τα παρατησα...ενω αντιθετα ο κοσμος του ενυδρειο μου φανηκε ακομα πιο ομορφος
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Singha Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις απολυτο δικιο και συμφωνω σε ολα απο οσα λες.

η φαση εχει οτι λεφτα απο δουλειες περιμενω σε καμια με μιαμηση βδομαδα.
τοτε εχω σκοπο να τουσ παρω καινουριο σπιτι με φιλτρο κτλπ. και μαλον ισως κατι απο εδω μεσα. απο τις αγγελιες. επειτα θα ακολουθησω πιστα την μεθοδο του μπολιασματως οπως ειπεσ και εσυ..... ουφ.
οποτε καλυτερα τοτε να βρεις πετρες ή καπως να καθαρισεις αυτες που εχεις και να βαλεις τα ψαρια μεσα στο ενυδρειο παρα να ειναι τα καημενα στη λεκανη...
αυτη ειναι η γνωμη μου....
αλλα υποψην οτι ειμαι νεος στο χομπυ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δημητρης89 : 30-06-09 στις 21:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries