Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 03-03-15, 11:09
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή Αλλαγές!

Καλημερα παιδια!Εκανα καποιες αλλαγες στο ενυδρειο οσον αφορα τα φυτα-κλαδεματα που μου εστειλε ενας φιλος απο εδω μεσα και θελω να πιστευω πως εγινε πιο ομορφο..Παραθετω και φωτο για να μου πειτε τη γνωμη σας! Απλα πιστευω τελικα πως δεν επρεπε να βαλω στη μεση την hygrophila corymposa καθοτι μεσα σε 15 μερες εγινε σχεδον διπλασια (δεν το περιμενα) και μου καλυψε το πισω μερος δεξια οπως φαινεται στη φωτο αλλα για την ωρα θελω να αποφυγω ξεριζωματα και θολουρες στο νερο..
Α και για πρωτη φορα μετραω ανεβασμενα νιτρικα στο 25, kh 10, ph 8, αμμωνια-νιτρωδη 0..Αλλαγες νερου 25-30% καθε εβδομαδα, φωτοπεριοδος σταθερη στις 8 ωρες, θερμοκρασια 25, λιπασμα δεν ριχνω καθολου οταν παω για diy co2 το βλεπωΑλγη ελαχιστη στα τζαμια που φευγει ευκολα με τηλεκαρτα και αυτη η νηματοειδη-τριχοειδη μπροστα στην difformis και στο micranthemum που φυτεψα προσφατα.Τα σαλιγκαρια-λαθρεπιβατες βλεπω πολλαπλασιαζονται γρηγορα να αρχισω να ανυσυχω; (ειδικα τα lymnaea stagnalis)Τελος αλλαγη φοντου σε μαυρο χαρτονι.Ευχαριστω!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00007.jpg
Εμφανίσεις:  546
Μέγεθος:  93,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 12 queries