Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-03-12, 21:24
Ex.Al.Os Ο χρήστης Ex.Al.Os δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

neos το ποστ σου με βοήθησε πολύ!! φαντάζομαι και πολλούς αρχάριους που είχαν ίδιες απορίες με εμένα!! Επίσης το ενυδρείο σου πολύ όμορφο! μπράβο!! κάπως έτσι φαντάζομαι και εγώ το δικό μου.
Ναι κατάλαβα ότι το μανίσιο μπάλαστ δεν θα σηκώνει μεγαλύτερη λάμπα σε βατ, μιας και γράφει πάνω του ότι είναι 8w. Την 3η επιλογή την αποκλείω γιατί με την υγρασία που έχουμε εδώ δεν θα σήκωνε ανοιχτό ενυδρείο. Τώρα για το 1ο δεν ξέρω και πολλά από λεντοταινίες (τιμές, καταστήματα που τα πουλάνε κλπ). Σκεφτόμουν το 2ο, αλλά δύσκολα να χωρέσουν 2 μπαλάστ στο καπάκι μου, οπότε φεύγει το μικρό έρχεται κάτι μεγαλύτερο.
Επίσης θέλω να κάνω μια αγορά που θα χρησιμέψει σε ένα μελλοντικό, ίσως, μεγαλύτερο ενυδρείο. Η πατέντα του johnb μάλλον θα ήταν το ιδανικότερο -οικονομικότερη λύση συν την ευελιξία στο μέγεθος- δεν αλλάζεις φωτιστικό σε κάθε επίπεδο αλλά μόνο την λάμπα!! Δεν μου χε περάσει από το μυαλό κάτι τέτοιο!! τώρα στον επίλογο μου άρεσε πολύ η ιδέα!! Κυριακή θα έχει μαστορέματα!!
__________________
Το ενυδρείο είναι σαν το ναρκωτικό... πάντα θες να πας σε κάτι πιο ''σκληρό''...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries