Θέμα: CLOWNFISH+FRONTOZA
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 23-09-16, 11:42
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FROMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
...2-3 μαζεμενες ερωτησεις για να μην σας πρηζω συνεχεια...όταν βλέπω διάθεση να ακουστούν αυτά που λέω αντέχω και περισσότερες
1}φυτα δεν εχω..να βαλω?ειναι δυσκολα στο να τα συντηρησω? στον βιότοπο τους υπάρχουν ελάχιστα φυτά και στο ενυδρείο μπορείς και να μην έχεις καθόλου. Εγώ είμαι πάντα υπέρ της ύπαρξης φυτών ακόμα κι αν είναι από άλλο βιότοπο λόγω των φυσικοχημικών επιδράσεων τους σ' ένα κλειστό σύστημα.
Εύκολα και ανθεκτικά όπως ανούμπιες, πτερόπους, βαλισνέριες, κρίνουμ μπορείς να διατηρήσεις άνετα.
2}τα tropheus μου αρεσουν αρκετα...10-15 ειπατε....συνολο μαζι με καποια αλλα ...γενικο συνολο ψαριων γυρω στα 20-23? τροφέους 12-15 μαζί με ένα ζευγάρι eretmodus είπα....
3}tropheus μονο ενα ειδος να υποθεσω?γιατι εχουν ωραια χρωματα και μου αρεσαν 2-3 ειδη....σ' αυτό το ενυδρείο προτείνω ένα είδος (γι αυτό και αρκετά μεγάλη ομάδα 12+). Αν βάλεις 2 είδη, πιο μικρές ομάδες και συμβατά είδη για να αποφύγεις υβρίδια.
4}εχω βρει την λυση για φροντοζα....θα φτιαξω μερικα απο φελιζολ να κολυμπανε ελευθερα χωρις θεμα...
σωστός ....εγώ βλέπω βιντεάκια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries