Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-06-17, 21:41
Στέλλα Ζελεσκάκη Ο χρήστης Στέλλα Ζελεσκάκη δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2017
Περιοχή: KOMOTINI
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Οι γάτες μου έφαγαν τα χρυσόψαρα

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή. Σας διαβάζω εδώ και πάρα πολύ καιρό, και εδώ και 2 χρόνια έχω τη δική μου λίμνη (περίπου 1000 λίτρα). Όλα πήγαν καλά, και με τα φυτά μου και με τα 5 χρυσόψαρα που έβαλα μέσα, τα οποία αναπαράχθηκαν κιόλας, και φέτος την άνοιξη ήταν αρκετά και ζωηρά. Και έκαναν και εξαιρετική δουλειά με τον έλεγχο των κουνουπιών. Και τότε υιοθέτησα 2 αδέσποτες γάτες. Η μία αποδείχτηκε κομάντο. Βουτάει. Την έχω δει να βγαίνει από τη λίμνη με το μεζέ στο στόμα. Μου τα έφαγε όλα πριν προλάβω να πάρω μέτρα για να προστατέψω τη λίμνη. Ήξερα από πριν πως τα κουνουπόψαρα δεν αποτελούν στόχο για τις γάτες, και τώρα προσανατολίζομαι στο να εγκαταστήσω στη λίμνη τέτοια, ή να μπαζώσω τη λίμνη, γίνεται πόλος έλξης για την αναπαραγωγή κουνουπιών. Δεν θέλω να καταφύγω σε χημικές λύσεις. Επειδή από ότι είδα , δεν υπάρχουν κουνουπόψαρα στην αγορά, θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος έχει και μπορεί να μου στείλει. Φυσικά θα αναλάβω το κόστος. Ευχαριστώ πολύ.

Βιντεάκι από την χαρούμενη μέρα spawning , Πέρσι https://www.youtube.com/watch?v=7LkJJBmWJio
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries