Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 03-02-20, 01:32
Το avatar του χρήστη Spafish
Spafish Ο χρήστης Spafish δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2018
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Λόγω υποχρεώσεων το μόνο που έκανα είναι να πάρω ένα δεύτερο φίλτρο (πέρα από το 2215 που έχω), συγκεκριμένα το 2217 οπότε λέω να πάω πάνω από τα 180 lt.

Σχετικά με την γυάλα δεν έχω προχωρήσει γιατί θα μπει σε άλλο χώρο από αυτόν που υπολόγιζα αρχικά και δεν έχω αποφασίσει το πως θα τοποθετηθεί, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να παίζουν πολλές διαστάσεις άλλα προσπαθώ να μην ανέβω πάνω από τα 240lt καθαρά.

Μια περίπτωση ειναι το μήκος να περιοριστεί στο 1μ και να δώσω περισσότερο βάθος (60cm) αλλα σε αυτό* το μέγεθος σκέφτομαι ότι δεν έχει πολύ μήκος ώστε να κολυμπάνε τα κοπαδόψαρα, όμως θα είναι ποιο εύκολο για στήσιμο με οπτική 360 μοιρών.* Άλλη περίπτωση είναι να μειωσω το πλάτος στα 40-45cm και να αυξήσω το μήκος στο 1.5 μέτρο που σαφώς εκεί το κολύμπι τους θα είναι ποιο εντυπωσιακό.

Ένας καινούργιος προβληματισμός είναι η βάση, να πάω σε καινούργια του εμπορίου κοντά στα 150€ ή κάποια κατασκευή με κοιλοδοκό που θα πρέπει να την αγοράσω έτοιμη και αν είναι να την ντύσω μετά, αυτή πόσο κοστίζει? Mπορεί κάποιος να δώσει ένα σχετικό εύρος τιμών? Επίσης του εμπορίου αντέχει άνετα ή είναι οριακά και με κανα κουνήμα δεν θα κρατήσει;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01738 seconds with 11 queries