Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 10-01-12, 20:19
Το avatar του χρήστη Spartan14
Spartan14 Ο χρήστης Spartan14 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-01-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Δεν βάζω ούτε σαλιγκαράκι επειδή έλεγαν ότι θα το πεθάνει απ το άγχος(κυριολεκτικά)
Θερμοστάτη έχω(αν εννοήσατε αυτό)που κρατά τη θερμοκρασία του ενυδρείου στους 25-27βαθμούς.
Γνωρίζω ότι το Ph του νερού πρέπει να είναι κάτω από 7.3 και όσο για τα νιτρόδι ότι πρέπει να ρίχνω τις πρώτες 10 ημέρες βακτήρια και κάθε μία εβδομάδα λίπασμα για το φυτό.
Επίσης αντιχλωρικό κάθε φορά που αλλάζω το 1/3 του νερού.
Αν είπα κάτι λάθος διορθώστε μαι .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα οσα ειπες μονο το καραβι λιγο με χαλαει, δε θα ηταν καλυτερα μερικα φυτα, ξυλα, πετρες κτλ? τεσπα...
Τωρα το μονο που θα σου επεσημανα ειναι πως ελπιζω να εχεις διαβασει για στρωσιμο, κυκλο αζωτου κτλ... γιατι απ οτι καταλαβα απλα πηρες το ενυδρειο και μετακομοισες το ψαρακι. Τι εχεις κανει για τη βιολογια? Χρησιμοποιησες μπολι?
Φυτό έχω βάλει ένα αληθινό.Και πέτρες κάπως μεγαλούτσικες αλλά έχεται δίκιο.
Το ξέρω πως πρέπει να μοιάζει όπως το φυσικό του περιβάλλον αλλά ήταν ωραίο σε σχέση με κάτι καρύδες κίονες και κολοσέα.
Για το στρώσιμο έχω διαβάσει αλλά για το κύκλο του αζώτου για να είμαι ειλικρινής όχι αλλά θα το κάνω!Μπόλι νομίζω είναι οι αποικίες βακτηρίων για να σκοτώνουν τα νιτρόδι,ναι χρησιμοποίησα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spartan14 : 10-01-12 στις 20:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01391 seconds with 11 queries