Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 28-02-14, 00:17
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΑΜΜΩΝΙΑ - Τι είναι και πως την αντιμετωπίζω;

Μπράβο Σπύρο,πολύ κατανοητό και χρήσιμο.Μελετήστε όλοι σας καλά αυτό το άρθρο και μην κουράζεστε ή βαριέστε.Μην σκέφτεστε ''χόμπυ κάνουμε,δεν σπουδάζουμε ιχθυολόγοι,χημικοί ή κάτι άλλο''.Μην με παρεξηγήσετε για τον τρόπο που σας μιλάω θα........καταλάβετε.
Κάνω αυτό το χόμπυ 2 χρόνια και ξεκίνησα με άγρια ψάρια πολύ μεγάλων διαστάσεων από Αμερική.Αυτή τη στιγμή έχω σε 7 ενυδρεία μοιρασμένα 2150 λίτρα νερό.Δεν έχω κάνει ποτέ μου τεστ ούτε ήξερα να διαβάζω τα sticks των μετρήσεων μέχρι πριν ένα μήνα κι ακόμα μαθαίνω.Κάτι που έμαθα και θέλω να σας περάσω είναι ότι τα πιο αξιόπιστα τεστ είναι τα υγρά και ανάμεσα τους την πρωτιά έχουν τα ΑΡΙ.
Για όλ' αυτά ενδιαφέρθηκα και έμαθα πριν ένα μήνα αφού πρώτα έχασα 54 ψάρια από ένα ενυδρείο 700 λίτρων.Ήξερα ότι κάποια που έκανα ήταν ''λαθάκια'', όχι για όλα και είχα και την υποστήριξη κάποιων ''καλοθελητάδων''.Έβαλα σ' ένα βράδυ 49 ψάρια μέσα και δεν ήταν το μόνο λάθος μου.Γιάυτό μιλώ έτσι και συγγνώμη αν σας μίλησα σκληρά αλλά είναι προτιμότερο να σας ταρακουνήσω σαν παθόντας παρά να νοιώσετε τον πόνο να βγάζετε καθημερινά από 3-17 ψάρια ΝΕΚΡΑ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 11 queries