Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 30-03-16, 19:09
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Καλώς τον , οργανωμένος με τις φωτο τα σχεδια
Έχω μία ερώτηση : Η σκέψη είναι να υψωθεί περιμετρικά ??

Αν ναι , θα σου πώ τις ανησυχίες μου , αν θα γίνει με τσιμεντόλιθους και τύπου "σοβά" θα έχεις στανταρ διαρροή τον πρώτο χρόνο .
Αν τρυπηθεί το υπάρχον μπετό και μπουνε μπετόβεργες και καλουπωθεί και πέσει ενιαίο το μπετό το φοβάμαι ότι δεν θα κολλήσει το νέο με το παλιό τσιμέντο . Έκτός και αν υπάρχει κάποιος εργολάβος πολύ "γατόνι" και σου βρεί ειδικές ριτίνες που κάνουν αυτη την δουλεια . (Κολλάνε παλιό με νέο μπετό )

Τι θα έκανα εγω ?? Θα το έχτιζα με όποιον τρόπο μπορούσα και θα έβαζα απο μέσα ένα liner να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αλλιώς μπετό με καλούπι και απο μεσα όλο fiberglass , γιατι και το τσιμέντο να σκάσει το fiberglass έχει δικό του καλούπι Αλλά μπορεί να βγεί περισσότερα λεφτά απο το liner.

Εξωτερικά μετα απο όλα αυτα μπορείς να βάλεις ότι πέτρα θέλεις χτιστή . Για τον καταράκτη πολύ ωραία το σκέφτεσαι αλλά και εκεί θα χρειαστείς liner στην διαδρομή που θα κάνει το νερό και θα μπορεί ταυτόχρονα και να φιλτράρεται αν έχει μια μικρή "γκιόλα" με βιολογικό υλικό πριν να καταλήξει το νερό στην Λίμνη . Με χρυσόψαρα θα παραμείνει ??
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 11 queries