Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 22-06-12, 13:41
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Oλοι σχεδον το ιδιο ξεκινησαμε μαλλον!Εγω κολλησα απο πολυ μικρος οταν ειχα παει στον οδοντιατρο να βγαλω το πρωτο μου μπροστινο δοντι(6-7) χρονων!Ειχε ενα 2,5μετρο με σαμπ αλληθινα φυτα ξυλα και μεσα ειχε μονο 5 χρυσοψαρα καπακια πηγα με τον πατερα μου στον λογιστη του που ειχε και αυτος ενα τεραστιο ενυδρειο και ειχε μεσα μονο 2black moore ηταν τεραστια τα ψαρια ομως!Αναγκαστηκα πριν παμε σπιτι και μετα το πολυ κλαψ-κλαψ στον μπαμπα πηγαμε στο πετ σοπ!Ο τσακαλος καταλαβε οτι θα τα επερνε!Αγορα μιας γυαλας στα 15 λιτρα με αεραντλια και μεσα καμια 20αρια γκαπυ αλλαγες νερου μερα παρα μερα με το μπρικι και σιτακι να μην παρω κανα ψαρακι!Γεννησαν αγοραστηκε ακομη μια γυαλα για τα μωρα στον μηνα δεν ειχε μεινει τιποτα εσπασα και τις γυαλες απ τα νευρα μου!Επομενη αγορα ενα 25 λιτρο της τετρα με πλαστικο καπακι και ενα φιλτρο βυθου ακουστε κατοικοι τωρα:15-20 γκαπυ+8-9 νεον+2 μαχαιροψαρα+2 γλυφτες+1 αγγελοψαρο!Δεν μπορουσαν να κουνιθουν!Αλλαγες μερα παρα μερα με βγαλσιμο των ψαριων και πλυσιμο πετρας-ενυδρειου-πλαστικων με οινοπευμα!!!!Χρονος ζωης ψαριων 1,5 μηνας σπαει και αυτο καταλαθος και τοτε γινετε το μεγαλο μπαμ!Αλλαζει μια τζαμαρια σε ενα μαγαζι περνει ο μπαμπας τα τζαμια και κολλαει το 2μετρο!Αγορα φιλτρο βυθου τρυπα στο πλαι για να γινετε η αλλαγη και η αναπληρωση του νερου!Μεσα μετα απο καιρο εκατονταδες γκαπυ!Ευτηχως ανοιγει ενας σωστος χομπιστας τοτε ενα μαγαζι(τρελαμενος με τις αφρικανες ο τυπος)και δινει σωστες συμβουλες(δεν πλενουμε με νερο βρυσης τα φιλτρα,αντιχλωριο,προετιμασια νερου κλπ)
Βγαινουν τα γκαπυ και μπαινουν σκαλαρια 10 στον αριθμο ζησαν αρκετα χρονια γεννησαν κλπ.Δυστηχως το μαγαζι εκλεισε γιατι πολυ απλα δεν πουλουσε χρυσοψαρα στην γυαλα και η αγορα δεν ηταν καταληλη τοτε γι αυτον!Φωτο απ ολα οταν σκαναρω
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 11 queries