Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 17-11-08, 14:59
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από westie Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγω ήμουν κάπως μικρότερος απο ολους σας(ουτε 1 χρονου) οταν ο πατέρας μου εφερε στο σπίτι ενα χρυσόψαρο(common)απ'οτι θυμάμαι(δεν θυμάμαι και πολλά) σε μια μικροσκοπική πλαστική γυάλα(αυτές που βάζουν τις αράχνες) θα ηταν γυρω στα 2-3λιτρα.Αργότερα κανα 2 ευδομάδες μετά ο θείος μου με αλλα 2 χρυσόψαρα και μια γυάλα γύρω στα 10λιτρα(αυτή που είχε σπάσει).Αυτά τα ψάρια τα αγαπούσα τοσο που τους εριχνα μεχρι και το φαγητό μου ωσπου μια μερα επειδή ήθελα να μεγαλώσουν τους έριξα ολο τους το φαί.Αργότερα καθε 2-3 χρονια(και πολλά σας λέω)επειχηρούσα να συντηρήσω ψάρια.Σε αυτή την 10λιτρη γυάλα έβαζα και 10 χρυσόψαρα και εναν μονομάχο και θυμάμαι και εναν αστακο που ψόφισε την επόμενη ημέρα.Θυμάμαι 2α δυμοτικού(πριν απο 6χρόνια)εφερνε ο φίλος μου ο Πέτρος τον μονομάχο του στο σπίτι μου και κάναμε αγώνες.
Αργότερα στην 6η Δημοτικού μου κόλλησε η λόξα απο τον spongebob και αγόρασα απο το καρφούρ το μικρό μου 96ρι.Αργότερα αγόρασα αρκετά μικρά(απο 5 εως 20λιτρα)που στο τέλος τα χάριζα.Ακομα είχα παρει ενα 60ρι το οποίο παλι χάρισα ενω είχα αγορασει απο τζαμα ενα 50Χ30Χ60 το οποίο λογο οτι ήταν απο 5ρι τζάμι και χωρίς κοντρες ενω παράλληλα φουλ απο πέτρες και καράβια άνοιξε ευτυχώς στην ταράτσα.Τέλος φέτος πριν τις αρχές του καλοκαιριού αγορασα ενα 120ρι.Αυτά!!!
....και που 'σαι ακόμα.....
__________________




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries