Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-11-08, 10:00
Το avatar του χρήστη Minakki
Minakki Ο χρήστης Minakki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 159
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Minakki Send a message via Skype™ to Minakki
Smile

Εγώ πάλι ξεκίνησα έτσι στα ξαφνικά πρίν από ένα χρόνο και κάτι όταν πήγα με τον γιό μου το μεγάλο στο σπίτι ενός συμαθητή του και είδα το ενυδρείο που είχαν στην κουζίνα, μικρό μεν αλλά γοητευτικότατο ( μέχρι και γέννα είχαν πετύχει).
Έτσι στήσαμε το πρώτο ενυδρείο των 60 λίτρων που ύδρωσα να το στήσω γιατί σαν αρχάρια έκανα και πατάτες ????!!!!!
Μετά ευτό έσπασε, εφτυχώς στο πλύσιμο και αφού το είχαν αντικαταστήσει με ένα 125 Rio full φυτεμένο και με Tetra, Apple Snail και δύο ζωντανά όστρακα. Ο βιότοπος μου μάλλον είναι μιά χαρά αφού έχω και γέννητούρια και κάθομαι με τις ώρες και το χαζεύω.
Το ενυδρείο μου με τα χρυσόψαρα, το ξεκίνησα όταν ο μικρός μου γιός μου έφερε από το σχολείο ένα χρυσόψαρο που είχε κληρωθεί στο καλοκαιρινό bazar??? Έπαθα όταν το είδα μέσα στο μικρό πλαστικό κουτάκι με ελάχιστο νερό και χιλιοταλεπωριμένο. Πήρα την απόφαση και πήγαμε και αγοράσαμε ένα μεγάλο καινούργιο 60 όμως το χρυσόψαρο κατέληξε και άλλα δύο μετά από αυτό.
Αυτή την στιγμή τρέχει ένα 60 με ανούμπιες και χρυσόψαρα, με άριστες συνθήκες και μετρήσεις εδώ και 3 μήνες περίπου.!!!!
Φυσικά μετά από πολλές ταλαιπωρίες όπως θα θυμούνται και κάποιοι φίλοι μέλη........
Αυτά........και συνεχίζουμε
__________________
Aν δεν πάθεις...... δεν θα μάθεις ....!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries