Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #56  
Παλιά 08-02-16, 10:56
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samian Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρα...πάρα..πολύ ενδιαφέρον.
Σε τι θερμοκρασία παίζεις ;;;;
Τώρα είναι στους 17-18 στο δωμάτιο αυτό που δεν θερμαίνεται... Έχει φτάσει στα κρύα τα πολλά μέχρι 14!!
Καλοκαίρι δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω, καθώς το θέλει η μικρή σαν παλαβή!! Με κανά μικρό chiller θα την βγάλω μάλλον...
Στο δικό μου φτάνει το περισσότερο 24-25, και την βλέπω ένα χρόνο τώρα να μην καταλαβαίνει τίποτα από υψηλές θερμοκρασίες... Το καλοκαίρι από εκεί που μαζεύω, το νερό είναι άνετα στους 30+ Μεγαλώνει το ίδιο γρήγορα...
Απλά στο δικό μου δεν είχα βάλει ποτέ αρκετή ποσότητα, λίγη δεμένη σε πετρούλες μόνο...
Θα συνεχίσω να παρατηρώ και θα κοτάξω να την βάλω και σε sump reef ενυδρείου...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο γιαννη!φοβερη οξυδερκεια εχειςξανα μπραβο
Να 'σαι καλά φίλε μου!! Αν και το ενυδρείο σου μοιάζει σαν διαστημόπλοιο με όλο αυτόν τον εξοπλισμό που έχεις προσθέσει, μπορεί και να σε εδιαφέρει για τα νιτρικά...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από isidor Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά πανέμορφο ενυδρείο. Μια μικρή όαση.
Λίγο ακόμα θες να με κάνεις να προσπαθήσω με ένα 60lt που έχω να ασχοληθώ με αλάτια που νομίζω πως είναι το πιο δύσκολο πράγμα στο κόσμο!!!
Για άλλη μια φορά μπράβο σου. (Να χα και εγώ ένα τέτοιο θείο).
Να ΄σαι καλά!!
Φίλε μου, το πιο δύσκολο δεν είναι το ενυδρείο, αλλά να καταφέρεις να κρατάς συνεχώς το ενδιαφέρον ψηλά, σε ένα ζωηρό, υπερκινητικό, λατρεμένο τερατάκι, που βαριέται εύκολα τα πάντα
Και το ενυδρείο το έχει καταφέρει αυτό... Αρχίζω να την μαθαίνω και φωτογραφία με μακρο φακούς.. και η αδερφή μου με λατρεύει κάθε φορά που πάω σπίτι της γιατί είναι σίγουρη οτι θα μπορέσει να πιει ένα καφέ με ηρεμία
Το μεσογειακό σε σχέση με το reef ενυδρείο είναι αρκετά πιο απλό και σε σχέση με του γλυκού νερού, αν το φτιάξεις σωστά δεν θα σε κουράζει... Αν το γουστάρεις να το κάνεις!! Εγώ ξεκίνησα με 14λιτρο από Jumbo πριν 2μιση χρόνια με ένα ψαράκι και μία ανεμώνη...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01694 seconds with 11 queries