Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 26-01-13, 07:30
Manos_SKG Ο χρήστης Manos_SKG δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2013
Περιοχή: Thes/niki
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω πως οταν καποιος -ειδικα αν ειναι εμπειρος χομπυστας- δινει συμβουλες σε καποιο αρχαριο δεν ειναι και το οτι καλυτερο να βγαινουν διαφοροι να κανουν τους εξυπνους αντιπαραθετοντας αυτα τα οποια συμβουλευει, εστω κι αν καποια τα θεωρουμε καπως λανθασμενα ή απαρχαιωμενα ή θεωρουμε πως εχουμε κατι καλυτερο να προτεινουμε το οποιο ειναι εντελως διαφορετικο απο τις αρχικες συμβουλες... εκτος βεβαια αν μιλαμε για χοντροειδεστατα λαθη που μπορει να αποβουν αρνητικα στην υγεια των οργανισμων που φιλοξενουνται, (ομως τι εμπειρος χομπυστας ειναι αυτος που θα δινει τετοιου ειδους "συμβουλες"? ), και απο κει και περα οποιοσδηποτε μπορει να προσθεσει συμπληρωματικα κατι

Ετσι λοιπον ακριβως γι αυτο και για το "fairplay" δε θα αντιπαρατεθω στην παραπανω συμβουλη, αλλα θα κανω ενσταση στο "λαθος τα γραψανε"

Μάλιστα ... fair play, political correct, προστασία στον προλαλήσαντα! Γιατί υπάρχει ιεραρχία και παλαιότητα εδώ μέσα? Εγώ παιδιά καινούργιος είμαι, γνώμες ζητάω και όσο περισσότερη πολυφωνία βλέπω τόσα περισσότερα πράγματα μαθαίνω. Σαν νέος πιστεύω ότι οι ΥΓΕΙΗΣ αντιπαραθέσεις περισσότερα προσθέτουν στη γνώση. Επίσης είναι καλό να βλέπει ένας αρχάριος διαφορετικές "σχολές" σκέψεις και να καταλαβαίνει ότι υπάρχει και χώρος διαφορετικών προσεγγίσεων - ξέρω 'γω ίσως πχ να είναι μια άλλη προσέγγιση το να αγόραζα ένα καινούργιο φίλτρο με χώρο να προστεθεί βιολογικό υλικό να ισορροπούσα τις συνθήκες και σε κανα χρόνο και πριν γίνουν τα ψάρια τέρατα να το μετέτρεπα σε τροπικό - λέω γω τώρα! Βέβαια και να ήθελε κάποιος να το γράψει αυτό δεν θα το τολμούσε με πρακτικές τύπου μη διαφωνείτε όταν κάποιος λέει το σωστό.

Και φυσικά δεν είναι σωστό να κρατάς 2 χρυσόψαρα σε 45 άστρωτα λίτρα! Τώρα όμως αυτή είναι η κατάσταση! Υπαρχει τρόπος η γυάλα μου λοιπόν να γίνει ενυδρείο? Αυτό ρωτάω και θα χαρώ αν κάποιος μπορεί να μου δώσει απάντηση έστω και σε PM έτσι για να μην προκαλέσουμε και το αίσθημα δικαίου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01570 seconds with 11 queries