Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 21-06-10, 06:35
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα φλωρια ειναι απο τα ομορφοτερα ωδικα ! Τι ωραιο να εχεις την φωλια μεσα στον κηπο σου ! Ελπιζω ολα να πανε καλα και να καταφερουν να ξεπεταξουν τα μικρα συντομα.
Εγώ να δείτε πόσο ανησυχώ παιδιά. Το σημείο είναι ιδιαίτερα χαμηλό και φοβάμαι από τις γάτες της γειτονιάς. Όπως και να έχει, έχω το σκυλάκι μου να τρέχει πάνω κάτω ασταμάτητα και να αλωνίζει και αυτό όπως φαίνεται είναι ανασταλτικός παράγοντας για την εισβολή γάτων. Έχω περίφραξη της λιμνούλας μου, οπότε το μοναδικό που μπορεί να κάνει, είναι ακαταστασίες μέσα στην αυλή ενόσω απουσιάζουμε από το σπίτι.

Πάντως, έχω παρατηρήσει ότι μεγαλώνουν πραγματικά με τις ώρες. Δε νομίζω πως θα παραμείνουν στη φωλιά περισσότερο από αυτή την εβδομάδα. Σε μια φωτογραφία, φαίνεται καθαρά η διαφορά του πρώτου νεοσσού και του τελευταίου. Συνήθως όπως έχουμε ήδη πει, τα πρώτα στην ιεραρχία παίρνουν και τη "μερίδα του λέωντος" απο τους γονείς τους.

Τώρα Αλέξανδρε στο σημείο της ωδικότητας τους, προτιμώ να μην πω τίποτε. Σε σκλαβώνουν κυριολεκτικά. Συνήθως τα πρωινά όταν παίρνω περίπατο το σκυλάκι είναι πιο "εκφραστικά". Τα δε καλύτερα κελαϊδίσματα ήρθαν κατά την περίοδο του ζευγαρώματος. Είναι αυτό που τα πρόδωσαν και ανακάλυψα τη φωλιά τους.

Aπόγευμα Δευτέρας 21 Ιουνίου 2010. Μεγαλώνουν με τις ώρες!!!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 21-06-10 στις 20:13
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 11 queries