Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 28-04-10, 12:18
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cornellius Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερες!

aquapura..μιας και εχω ήδη ενα 250αρι κιχλιδοενυδρειο, ενα 60αρι γαριδοενυδρειο (καμμια 40αρια γαριδουλες) με πολλα iriatherina φουλ φυτεμενο, ενα μονομαχοενυδρειο φυτεμενο και ενα 10 λιτρο νανο..
ισως το 20αρι νανο.. να το κανω vivarium..(Λιζα..μαλλον δε θα χεις αντιπαλο στο διαγωνισμο...nano .,) τις συμβουλες σου aquapura...
κανει το γυαλινο καπακι του dennerle που αφηνει μικρα κενα στις ακρες η΄ όχι?

τι θα ελεγες να το ξεκινησω το vivarium στη βεραντα..οπου υπαρχει ακομα πολυς χωρος μιας και στο σπιτι μονο το μπανιο μου εμεινε χωρις ενυδρειο..
όσο για τις αλγες, ευτυχως ειμαι σε πολύ χαμηλο όροφο και αμεση ακτινοβολια με ήλιο εχω μονο για καμμια ώρα το μεσημερακι..

Κι άλλος στο club…. Θα μας δείρει ο Πάνος . Καλή αρχή φίλε μου.. έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι τα emersed έχουν καλύτερα αποτελέσματα όταν είναι κλεισμένα αεροστεγώς. Απο την άλλη δοκίμασα σε κάποιες καλλιέργειες όπου τα καπάκια είχαν ήδη τρύπες να τις κλείσω με filter wool η φιλτράκια από τσιγάρα όπου πάλι είχα καλά αποτελέσματα…(αλλά ήταν πιο ώριμες ). Οπότε πάνω κάτω το ίδιο ισχύει και για τα vivarium ..προσπάθησε να κλείσεις το γυάλινο καπάκι καλά με κάποιο υλικό στα σημεία που κάνει κενό …ή αλλιώς βάλε ζελατίνα με ένα φαρδύ λάστιχο ώστε να την κρατάει και να είσαι καλυμμένος ….
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,26919 seconds with 11 queries