Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 11-02-17, 00:30
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σημειωσω πως ο κροκος αυγου οταν μπει στο ενυδρειο διαλυεται και ειναι σαν ενα συννεφο σκονης και κανει αριστη δουλεια...απλα δε μπορουσες να το διαπιστωσεις.
Επειδη ο γονος ειναι πολυ μικρος τις πρωτες μερες δε φαινεται κοκκινη κοιλια,τα δικα μου στις 10 μερες αρχισα να διακρινω κοκκινη κοιλια για να πω οτι ετρωγαν...
Πανο την πρωτη γεννα που δεν ειχε πετυχει προφανως η ινφουσορια μου ...την εχασα αν και ταιζα κροκο αυγου εντατικα κι εννοειται με κατάλληλες αλλαγες νερου, θερμοκρασίες κ.τ.λ. Ο,τι εκανα στη 2η γεννα εκανα και στην πρωτη. Απλα στη 2η ειχα ινφουσορια. Δεν εζησε τελικα κανενα από την πρωτη. Σε μενα δηλαδή διαπιστωμενα δε δουλεψε ο κροκος αυγου.

Είναι ενδιαφερον που δουλεψε σε σενα. Μονο κροκο εδινες??
καποια πραγματα στο χομπυ "δουλευουν" σε ορισμένες περιπτώσεις ενώ σε καποιες άλλες όχι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κανονίσουμε να σου δώσω παραμήκιο
Θα το δεχτω με χαρα. Αν και δε το εχω δουλεψει...αν κανει οσα υπόσχεται (δηλαδή να μπορουν να το φανε τα ψαρακια μολις κολυμπησουτν ελευθερα) τοτε θα είναι μεγαλη διευκολυνση και καλο είναι να το διαδωσουμε στο χομπυ.
Το δυσκολοτερο για μενα σε παμπολλα ειδη, δεν είναι το να τα ωθησεις να γεννησουν (αυτό θα το κανουν ετσι κι αλλιως), αλλα το να μεγαλώσεις το γονο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries