Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 09-05-16, 10:36
Το avatar του χρήστη Aquatix
Aquatix Ο χρήστης Aquatix δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-11-2015
Περιοχή: -
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
ξέρεις πολλούς να έχουν κήπους , και ειδικά > 200 τμ ;
Στα πολύ Βόρεια Προάστια μπορεί, στα δυτικά άντε κανα ταράτσοκηπο
Οι περισσότεροι δε γνωρίζουν την έκπτωση. Εταιρείες το κυνηγάνε περισσότερο. Σίγουρα τα σπίτια αυτά είναι λίγα (μας έφαγε η διαμερισματολαγνεία βλέπεις) και σίγουρα λιγότερα από αυτά στις φτωχογειτονιές που δεν είναι καν συνδεδεμένα με το δίκτυο και ρίχνουν την αποχέτευση σε παλαιά πηγάδια οπότε δεν πληρώνουν καθόλου τέλη αποχέτευσης.

Στο θέμα μας, αυτό που έχω καταλάβει από τη μικρή μου ενασχόληση με το ενυδρείο είναι ότι αν το σπίτι είναι δικό σου μπορείς να "πάρεις όλα τα απαραίτητα μέτρα" (το έθεσα πολύ κομψά νομίζω μιας και αναφέρομαι σε σκαψίματα, τρύπες σε τοίχους, σωληνώσεις κτλ) ώστε να κάνεις τη ζωή σου πολύ εύκολη. Και όσο περισσότερο το έχεις με τους αυτοματισμούς τόσο το καλύτερο. Αν δεν είναι δικό σου το σπίτι όμως τότε το παίδεμα είναι σίγουρα μεγαλύτερο. Πολλές φορές είναι και οι γείτονες περιοριστικοί παράγοντες. Στο δικό μου έχω μία αντλία να βάζει και το νερό βγαίνει με φυσική ροή. Η θέση του ενυδρείου είναι τέτοια που ο εξοπλισμός για τις αλλαγές στήνεται και ξεστήνεται κάθε φορά. Με το νερό που βγάζω ποτίζω τα φυτά τα οποία δείχνουν να το εκτιμάνε δεόντως!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries