Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-09-14, 19:52
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα κατι που δεν εχουν θεμα οι μεγαλοι μποσταναδες ειναι το οικονομικο!!!
Μαζι σου στο ΜΗ ή τ5 αλλα επιδι εδω και λιγο καιρο αφιερωνω χρονο στον φωτισμο του ρεεφ μου. εχω δει οτι μπορεις ευκολα να φτασεις το φασμα που εχουν οι τ5 και να εχεις πολυ περισσοτερη lummen par στα ιδια βατ με Τ5 ή ΜΗ...
Οπως τα λες Σάκη (εδω και λιγο καιρο αφιερωνω χρονο στον φωτισμο του ρεεφ μου. ) προσωπικα εχω αφιερώσει 15 χρόνια στα φυτεμένα απο το πρώτο πολύ απλο ως και τα πιο δύσκολα την τελευταία 10ετια εχω βγάλει κάποια συμπεράσματα ,το να στήσω ενυδρείο όπως το έστηνα πάντα απο πλευράς φωτισμου, να πηγαίνει καλα και να αρχίσω τους πειραματισμούς ε δεν το βρίσκω και πολύ σώφρον .Και πάλι θα στο πω έχεις δεί κανένα φυτεμένο απο διαγωνισμούς με led (μιλάμε για τα καλά ενυδρεία).Όσο για το κόστος τα έχω πεί πολλες φορές κάποιοι δεν καταλαβαίνουν με τίποτε .κάθε ενυδρείο θέλει και τον ανάλογο φωτισμό (με τις φθορίου στο δικό μου ενυδρείο θα έκαιγα πιο πολύ ρεύμα απότι με τις ΜΗ.και δεν θα είχα και το ίδιο αποτέλεσμα 100%.Άμα έχεις οικονομικό πρόβλημα δε γίνεσαι μεγάλος μποστανας αντε καμμια ρίζα πεπόνι και τέλος
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries