Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 01-04-10, 00:04
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris vas Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν συνεννοουμαστε.κι εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι δε συνεννοουμαστε.
το προτεινα αρχικα να παρει ενυδρειο σε καμια περιπτωση δεν συμφωνω να ζει το οποιοδηποτε ψαρι σε γυαλα.εγω αυτη τη στιγμη εχω ενα μονομαχο σε 15 λιτρα κ 2 κριμπς(ζευγαρι) σε 96 λιτρα γιατι ενοχλουσαν ολα τα υπολοιπα ψαρια τα οποια χαρισα.αρα ειμαι ο τελευταιος που θελει τα ψαρια του να ταλαιπωρουνται.και φυσικα ξερω οτι τα ψαρια αποπροσανατολιζονται στη γυαλα και ολα τα υπολοιπα!!!εξαρχης ειπες οτι προτεινεις ενυδρειο και εγινε σαφες.

απλα το παλικαρι σας ειπε οτι οικονομικα δεν μπορει να παρει ενυδρειο και το πιθανοτερο ειναι οτι θα τα κρατησει στη γυαλα.δεν υπαρχει πιθανοτερο. αν ειναι ζωοφιλος θα καταλαβει οτι δε πρεπει να τα κρατησει και θα τα δωσει. γιατι να το προεξοφλουμε? για το καλο των ψαριων λοιπον ειπα να κανει τουλαχιστον αλλαγες νερου!επισης δε θεωρω οτι ειναι σωστο να ειμαστε απολυτοι,αν δεν ειμαστε εκατο τις εκατο σιγουροι.το λεω για οσους απολυτα ειπαν οτι δεν θα επιβιωσουν τα ψαρια στη γυαλα
!
εγω το ειπα απολυτα οτι δε θα επιβιωσουν γιατι ξερεις φιλε μου οτι οι δικοι σου ηταν εξαιρεση. απο τους 100 που φιλοξενουνται σε γυαλα οι 5 να εχουν τη ν τυχη των δικων σου και οι 95 αργοπεθαινουν. το ειδαμε το εργο πολλες φορες. για αυτους τους 5 λοιπον να δινουμε φρουδες ελπιδες μην χαρακτηριστουμε απολυτοι?
πραγματικα παντως απορω με την επιμονη. και το οτι η αμμωνια ειναι τοξικη -ειτε το σκοτωσει το ψαρι..ειτε απλα το βασανιζει- ε ναι ρε παιδια ειναι κατι απολυτο.
δεν μπορω να κανω πιο σαφη τη θεση μου γιαυτο σταματω εδω. ο φιλος πλεον θα κανει οτι αποφασισει και οτι του προσταζει η συνειδηση του. ευχομαι να εχει καποιες ευαισθησιες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01590 seconds with 11 queries