Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 09-02-16, 13:00
Το avatar του χρήστη AgMa
AgMa Ο χρήστης AgMa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2014
Περιοχή: Κρήτη, Ηράκλειο
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Με πρόλαβες γιατί το διάβασα και εγώ! Σε ευχαριστώ πάντως.
Σήμερα βρήκα επιτέλους epsom salt.
Μέχρι στιγμής έχω ξεκινήσει θεραπεία με καναμυκίνη. Πρώτη δόση μπήκε την Κυριακή. Θα συνεχίσω για 10-14 μέρες σύνολο max.
Χορήγησα flagyl 500mg για εμποτισμό της τροφής και το υπόλοιπο το έριξα στο ενυδρείο. Δοσολογία 7-8mg/λίτρο.
Όλα γίνονται στο κυρίως ενυδρείο μιας και είναι μόνος του και επίσης για να σκοτώσω και ό,τι βακτήρια-παράσιτα υπάρχουν εκεί μέσα.
Θερμοκρασία 26-27 βαθμούς.
Αλλαγές νερού μέρα παρα μέρα 50%.
Προσθήκη φύλλου κατάπα (indian almond)
Προς το παρόν είναι νωρίς για αποτελέσματα. Θα ενημερώνω για όποιον ενδιαφέρεται. Έχω την εντύπωση ότι το ασπράδι που έχουν τα μάτια του ως αποτέλεσμα της εξοφθαλμίας, έχει μειωθεί. Το ασπράδι, όχι η εξοφθαλμία.
Αυτό που με ανησυχεί κάπως είναι η βιταμίνη, την θεωρώ σημαντική τώρα που χορηγώ kanaplex αλλά δεν ξέρω αν κάνει τίποτα της sera ακόμα.
Κλεόβουλε, σύμφωνα με το ποστ του Γιώργου στην προηγούμενη σελίδα και με όσα έχω διαβάσει για την καναμυκίνη, χρειάζεται Β6 για τόση δόση καναμυκίνης. Όμως:
Παράθεση:
Η βιταμίνη B6 αν και είναι αρκετά ανθεκτική στη θερμότητα μπορεί να καταστραφεί με το μαγείρεμα. Επίσης, καταστρέφεται από την έκθεση σε αλκαλικό περιβάλλον ή υπεριώδη ακτινοβολία.
Πηγή: http://www.douni.gr/?section=ingredi...71&icategory=1
Το ph μου είναι 6.5
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01656 seconds with 11 queries