Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 28-08-09, 13:15
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα ενταξει τελικα. Μιλησαμε ομορφα και πολιτισμενα και τους επεισα να κρατησω το σκυλι με την συμφωνια οτι αν τους ενοχλησει θα το ξανασυζητησουμε. Εξ αλλου ειναι ενα ενηλικο μεγαλοσωμο σκυλι , που δεν ξερω ολες τις πτυχες του χαρακτηρα του και ειμαι κι εγω επιφυλακτικος μεχρι να μαθω τα "χουγια" της.
Χωρια που ξερω ποσο μεγαλη ευθυνη και δεσμευση ειναι. Ιδιαιτερα οταν δεν κανει στιγμη μακρια μου.


Μπράβο ρε μεγάλε!!!!!!

Επίσκεψη στον κτηνίατρο το ταχύτερο δυνατό, για αποπαρασίτωση ενδο και εκτοπαρασίτων και γενικό τσεκ απ. Την αφήνεις μόνη σταδιακά για να δεις πως αντιδράει μόνη στο σπίτι! Και ως προς τα έπιπλα του σπιτιού, αλλά και σαν φασαρία! (σύνδρομο εγκατάληψης!) Το γάβγισμα βλέπεις τα σκυλιά το έχουν σαν κλήση και επαφή με την "αγέλη" (εσένα). Ενώ το αλύκτημα (ουρλιαχτό, μη βαράς!) είναι το long distance call.... Σημειωταίο πως το γάβγισμα ή το ουρλιαχτό βγαίνει πιο αβίαστα από την ανθρώπινη ομιλία. Το 10ωρο γαβγισμα (όσο μπορείς να λείπεις στη δουλειά σου πχ) δεν απαιτεί καμία μα καμία προσπάθεια από το σκύλο.

Απλά λέω τα δικά μου, μήπως και σε γλιτώσω από τυχών μπελάδες με τη γειτονιά....

Σας εύχομαι το καλύτερο!!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01406 seconds with 11 queries