Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-10-14, 16:25
ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απάντηση , το νερό δεν με ενοχλεί να έχει μία κάποια απόχρωση αλλά να μην είναι εντελώς ...

Απο ψάρια τωρα , ramirezi ζευγάρι είναι εύκολο να βρώ ? δηλαδή γίνεται να το ξεχωρίσω το αρσενικό απο το θηλυκό?
Αντίστροφη όσμωση έχω αλλα σκεφτόμουν να έβαζα εμφιαλωμένο νερό στην αλλαγή περισσότερο και για να πέρνουν τα συστατικά που χρειάζονται .... είναι λάθος το σκεπτικό μου ?

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα θα μπορούσα να βάλλω κοπαδάκι rami όπως πάνε και οι γεωφάγοι? και αν ναι πόσα ?
Υπάρχει κάποιο γατόψαρο-πλέκο-νανοκιχλίδα που με τις κατάλληλες συνθήκες θα ήταν εύκολο να πετύχω αναπαραγωγή ?

Aπο ψαροσύνθεση γίνεται να συνδυασω ramirezi-ancistrus-corydoras και κάτι ακόμα όπως neon ή cardinal ή είναι πολλά ? και αν μπορώ σε τί αριθμους ??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα αυτα σε 100 λιτρα? με κοπαδι καρδιναλιων-κοπαδι κορυ-ραμιρεζι θα πρεπει να εχει πανω απο 20 ψαρια.
καλη η νοτια αμερικη, αλλα αμα δεν μπορεις να φτιαξεις το νερο ετσι οπως το θελουν τα ψαρια σου καλυτερα να ασχοληθεις με αλλη ηπειρο.
τα λιτρα σου ειναι οτι πρεπει για spieces tank, αν εισαι διατεθιμενος να κανεις επεξεργασια νερου και θες σωνει και καλα νοτια αμερικη θα σου προτεινα να βαλεις μονο ραμιρεζι (βιοτοπικο στησιμο εννοειται). και κινηση θα εχεις και θα γνωρισεις τα ψαρια σου καλυτερα.

Τωρα είδα την απάντηση σου ... ramirezi ποσα ? μόνο αυτά ή να βάλλω και κάποιο ancistrus


Nα ξεκαθαρίσω ότι δεν ξέρω απο Αμερική τίποτα οπότε εάν μιλάω για παράλογους αριθμούς ψαριών με βάση τα λίτρα μου να με διορθώνεται !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : 25-10-14 στις 16:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries