Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-03-09, 12:12
ath200 Ο χρήστης ath200 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2009
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Άρρωστα Guppy!!!

Έχω ένα 50 λίτρο ενυδρείο,το οποίο το έχω πάρα πολύ καθαρό του αλλάζω δύο φορές την εβδομάδα το νερό και καθαρίζω τον υαλοβάμβακα και μιά φόρα τον μήνα αλλάζω και τον άνθρακα.Στο ενυδρείο μου έχω 7 Guppy και ένα γατόψαρο άλλα ψάρια δεν έχω όμως τα Guppy μου παρουσιάζουν το εξής πρόβλημα:Στραβώνει το σώμα τους και η κοιλιά του γίνετε άσπρη δεν τρώνε και πολλές φορές ψωφάνε και έτσι αναγκάζομαι πολλές φορές να αγοράζω άλλα.Τί αρρώστια έχουν;.Πάντως μιά φορά την εβδομάδα κάνω τέστ για την ποιότητα του νερού και το νερό συμφωνα με τα τέστ είναι πεντακάθαρο.Επίσης η θερμοκρασία του νερού έχω ρυθμίσει και είναι στους 29 βαθμούς κελσίου.
-------------------------
Επίσης ξέχασα να πώ ότι πολλές φορές όταν αρρωστένουν βγάζω τον άνθρακα και ρίχνω Sera Backtopur αλλά δυστιχώς δεν ανταποκρίνονται στην θεραπεία.Το Sera Backtopur μου το είχαν δώσει από το pet shop που αγοράζω τα ψάρια όταν τους είχα αναφέρει τα συμπτώματα που παρουσίαζαν τα ψάρια μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ath200 : 25-03-09 στις 12:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries