Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 09-05-14, 15:21
Το avatar του χρήστη billos95
billos95 Ο χρήστης billos95 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-03-2010
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 471
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην billos95
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάτι παρόμοιο και δεν θέλω να σε αμφισβητήσω φίλε μου η αναφορά σου με ξενίζει λίγο. Κυάνο μέσα σε πόσο καιρό έπιασε το ats? Ο φίλος σου δεν το καθάριζε κάθε εβδομάδα όπως οι περισσότεροι? Νιτρικά μέσα σε λίγη ώρα δεν μπορεί να γεμίσει ένα ενυδρείο, σε κάμποσες μέρες μπορεί και δεν θα τουμπάρει αλλά θα αρχίσει να προειδοποιεί!Πχ reef ενυδρείο θα αρχίσει να έχει rtn ή stn, τα ψάρια θα αρχίσουν να δυσανασχετούν σε υψηλό αριθμό νιτρικών κτλ. Ενυδρείο που τρέχει στον αυτόματο εβδομάδες μου κάνει η αναφορά σου. ΙΜΟ κάποιος που δεν θέλει να ασχολείται ενεργά με το χόμπυ του ή έχει κουραστεί δεν φτιάχνει απαιτητικά συστήματα φίλτρανσης ή παρατάει το χόμπυ για λίγο καιρό , όπως εγώ, και ξανασυνεχίζει όταν βρει όρεξη!
Μάλλον απο δικό μου λάθος έδωσα να ενοειθεί ότι του φίλου μου τούμπαρε...δεν τούμπαρε έδωσε την προειδοποίηση του (rtn - stn)...το πρόλαβε αλλά έχασε και κάποια κοράλλια κυρίως SPS.

Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο καιρό..αλλά ξέσπασε γρήγορα σχετικά!

Τον τελευταίο καιρό ίσως το έχει παραμελήσει κάπως λόγο της κατασκευής μεγαλύτερου ενυδρείου όπου ότι έχει το παλιό θα μπεί εκεί αλλά και οικογένειας.

Και όταν λέω το έχει παραμελήσει δεν εννοώ ότι το έχει αφίσει στην τύχη του απλά δεν είναι συνεχώς απο πάνω όπως παλιά.

Στο τελευταίο με βρίσκεις σύμφωνο.


Πάντως σε άλλα φόρουμ που χαζεύω και δουλεύουν αρκετοί ATS στην αρχή ήταν πέρα για πέρα ευχαριστημένοι.Στην πορεία όμως οταν ένα ενυδρείο στηρίζεται μόνο σε ATS αν δεν είσαι συνέχεια απο πάνω του μπορεί να σε προδώσει.Δεν είναι σαν το skimmer που το αδειάζεις κάθε 2 βδομάδες απο την βρωμιά και τέλος.
__________________
"///M3 Drivers Have No Friends..." [Jeremy Clarkson]
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries