Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 09-05-14, 09:48
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billos95 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βόμβα που μπορεί να στα χαλάσει όλα...

Να σου δώσω παράδειγμα.Του φίλου μου του έπιασε κυανο το ATS με αποτέλεσμα να μην φωτίζεται η άλγη και να τα παίξει...

Μην ξεχνάμε ότι η άλγη στο ATS είναι ζωντανός οργανισμός με ότι συνεπάγεται αυτό...αν σταματήσει να λειτουργεί αποβάλει όλα αυτά τα "κακά" που μαζεύει πίσω στο ενυδρείο.Πιστεύεις ότι σε ένα σύστημα που δουλεύει καιρό με μηδενικές τιμές σε νιτρικά κτλ αν μέσα σε λίγη ώρα γεμίσει απο αυτά δεν θα τουμπάρει?
Πιστευω οτι μεχρι ενα σημείο καλα τα λες αλλα απο εκει και περα ειναι λιγο περιεργη φαση.
δλδ. πιστευω οτι το μην θελεις να εισαι απο πανω ολη την ωρα ειναι δεκτο.
το να μην μπορεις να ανοιξεις το ντουλαπι με τα φιλτρα μια η δυο φορες την εβδομαδα ειναι γαιδουρια.
επισις υπαρχουν και τεστ που κανεις σχςδον καθε εβδομαδα.
εγω τουλαχιστον κανω,οχι σε ολα τα τεστ αλλα σε αρκετα!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάτι παρόμοιο και δεν θέλω να σε αμφισβητήσω φίλε μου η αναφορά σου με ξενίζει λίγο. Κυάνο μέσα σε πόσο καιρό έπιασε το ats? Ο φίλος σου δεν το καθάριζε κάθε εβδομάδα όπως οι περισσότεροι? Νιτρικά μέσα σε λίγη ώρα δεν μπορεί να γεμίσει ένα ενυδρείο, σε κάμποσες μέρες μπορεί και δεν θα τουμπάρει αλλά θα αρχίσει να προειδοποιεί!Πχ reef ενυδρείο θα αρχίσει να έχει rtn ή stn, τα ψάρια θα αρχίσουν να δυσανασχετούν σε υψηλό αριθμό νιτρικών κτλ. Ενυδρείο που τρέχει στον αυτόματο εβδομάδες μου κάνει η αναφορά σου. ΙΜΟ κάποιος που δεν θέλει να ασχολείται ενεργά με το χόμπυ του ή έχει κουραστεί δεν φτιάχνει απαιτητικά συστήματα φίλτρανσης ή παρατάει το χόμπυ για λίγο καιρό , όπως εγώ, και ξανασυνεχίζει όταν βρει όρεξη!
φιλοσ επιδι ειμαι και αρκετα αρχαριος τι ειναι το rtn + stn???
επισις πιστευω οτι χορις να το εχω δοκιμασει μαλλον θα ειναι καπος ετσι! στο θεμα του αμα γινει καποια στραβη.
δεν πιστευω οτι θα γινουν ολα τοσο ακαρειεα,χορια οτι τα κοραλια θα στρεσαριστουν!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sakisdraminos : 09-05-14 στις 09:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01636 seconds with 11 queries